Мира Радева: Съмнявам се в оставката на Нинова, браво на Христо Иванов 12.06 | 20:00
Реално нито една от партиите не е постигнала задоволителен резултат, може би с изключение на ДПС

"Трудно е да кажем колко реална е оставката на Корнелия Нинова. Доколкото чувам коментарите в БСП, тази оставка може да се окаже формална", заяви социоложката Мира Радева.
"Доста странно ми се струва това закотвяне във властта, особено когато виждаш, че нещата не вървят добре. Смятам, че проблемите в БСП са от години. За съжаление по време на управлението на Корнелия Нинова не можаха да се постигнат по-добри резултати. Дано този път поне се опита да запази личния си авторитет. Няма да пропадне животът, ако не е председател на тази партия. В един момент просто трябва да поемеш отговорност и да дадеш път на другите."
"Смятам, че постъпката на Христо Иванов е достойна, така както е много достойна постъпката на Макрон. Достойно е, че той се отказва и от работата в парламента. Очаквам там да влязат свежи, нови сили, да има някакъв вид обединения на "десницата”. Смятам, че Христо Иванов достатъчно дълго управлява "Да, България!”. Очаквам там да влязат свежи, нови сили, да има някакъв вид обединения на "десницата”.
Мисля, че е крайно време всички политически формации да си дадат сметка, че това, което сме изграждали 30 години не е демокрация, то е олигокрация и тя има все по-тясна социална база, добави Радева.
Реално нито една от партиите не е постигнала задоволителен резултат, може би с изключение на ДПС. Какви по-големи доказателства за тази дълбока криза искат политиците? Трябва да направят всичко възможно да стабилизират управлението.
Радева коментира и изборната изненада - партия "Величие" на Ивелин Михайлов и подп. Николай Марков:
"Аз не мога да си обясня как може за член на парламента, за депутат, за народен представител да бъде избран човек, който дължи данъци, стотици, хиляди левове на държавата. Този човек е наш представител, а той не уважава държавата, просто се скрива зад депутатския имунитет. Не мога да разбера как се допуска такива хора да влязат в парламента. Обявиха кои са бившите престъпници на ДС, но не обявяват кои са днешните престъпници."
Водещи
-
Бонев: Такса "битови отпадъци" ще бъде повишена между 3 и 5 пъти
Ако досега за един апартамент в "Люлин" сте плащали 200 лв., от догодина едно четиричленно...
07.10 | 20:45
-
Заради авариен ремонт: Без топла вода и в "Дружба" 1
След като части от "Дружба" 2 останаха без топла вода заради планирания 90-дневен ремонт, днес...
07.10 | 20:30
-
"Стига лъжи" - младите лекари отново излязоха на протест
Акцията е организирана от инициативата "Бъдеще в България"
07.10 | 20:20
Най-четени
-
Лекар посочи, че COVID е в разгара си в България, разкри симптомите, по които да го различим от грипа
При малките деца COVID може да протече с някои по-нетипични и размити симптоми.
07.10 | 11:44
-
Кофите за боклук в "Люлин“ и "Красно село“ преливат
На сайта на СО има карта с разположението на големи сиви контейнери
07.10 | 11:30
-
Дончев: Големият проблем в Елените е, че за едно място отговарят много институции
Според него единствените мерки, които могат да се вземат в подобна ситуация, са да се помогне...
07.10 | 15:45
-
Пепелянка ухапа пиян и умря от алкохола в кръвта му
Отровата на вечугото не оказала никакво влияние върху здравето на пострадалия, алкохолът я...
07.10 | 13:30