Пеевски: Чрез "Лукойл" се финансира войната 19.07 | 12:15
Това трябва да приключи, категоричен е той
![Пеевски: Чрез "Лукойл" се финансира войната](http://inews.bg/pictures/955107-1_1004.png)
Чрез Лукойл се финансира войната", инициативата за отмяна на лиценза е обща, изработихме я с ГЕРБ, ДБ само се включиха да я подкрепят, днес ПП ме изненадаха, че била тяхна.
Това заяви в кулоарите на парламента Делян Пеевски от ДПС.
Малко по-рано днес Кирил Петков заяви, че ще бъде внесено предложение за прекратяване на концесията на пристанище "Росенец"
"Тази сутрин внасяме предложение да вкараме обратно контрола на българската държава в пристанище "Росенец". Нашето предложение ще прекрати концесията на пристанището, която беше увеличена от служебния кабинет с 24 години без мотиви", посочи Петков.
"Даваме на министъра едноседмичен срок след като се приеме от парламента, Росенец да бъде отнет от "Лукойл" и да приключи безконтролната врата на вноса и износа на горива", обясни Пеевски.
По думите му предложението ще бъде внесено днес и ще бъде подписано от "всички".
Решението да се предложи прекратяването на концесията на пристанището "Росенец" е било взето вчера на среща между лидерите на ГЕРБ и ПП-ДБ, като на нея са присъствали и хората на ДПС Йордан Цонев и Делян Пеевски. Това разказа малко по-рано лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.
Водещи
-
Политически партии подкрепиха позицията на Радев: Без български военни в Украйна
ОБЗОР
18.02 | 21:00
-
България сведе глава пред гибелта на Левски
Навършват се 152 години от обесването на Апостола на свободата
18.02 | 20:45
-
Пенсиите няма да се осъвременят от 1 юли по Швейцарското правило
Вместо това те ще бъдат увеличени от юли с 5 на сто
18.02 | 20:30
-
ПП „Възраждане” с позиция: Който изпраща войски в Украйна, рискува да влезе във война с Русия
Оттам уточняват, че мирният договор ще бъде между САЩ и Русия
18.02 | 20:15
Най-четени
-
Тежки дни за три зодии до края на зимата
18.02 | 13:45
-
Анализ на "Галъп": Кризата свършва, нова тройка на върха
Завърши цикълът на разтърсване на партийната структура
18.02 | 14:00
-
Демократична България (ДБ) излезе с остра критика към управляващата коалиция
Критика към "нормализацията"
18.02 | 09:59