Правителството освободи заместник на Стойчо Кацаров 17.11 | 18:44
Не се съобщават мотиви за раздялата със зам.-министъра на здравеопазването Димитър Петров

Служебният премиер Стефан Янев изненадващо освободи от поста му заместник-министъра на здравеопазването Димитър Петров. В съобщението на правителствената информационна служба не се посочват мотиви за решението.
Петров стана заместник на министър Стойчо Кацаров при сформирането на служебния кабинет, начело с премиера Стефан Янев. Петров е бил директор на НЗОК в периода 2003-2004 г. След това развива консултантска дейност в областта на здравното осигуряване, управлението на лечебни заведения, здравния мениджмънт, лекарствената политика и оценката на здравните технологии. Бил е съветник и главен експерт на Българския лекарски съюз по рамковото договаряне, подуправител на НЗОК, както и външен експерт-съветник по оценка на здравните технологии към касата. Димитър Петров е участвал в управлението и контрола на няколко лечебни заведения и на тъканната банка.
По-рано тази седмица бяха освободени от постовете им и други двама зам.-министри - на туризма Мария Белколева и на младежта и спорта Валентин Гичев.
Водещи
-
Малките и средни предприятия ще спечелят най-много от влизането ни в еврозоната
Това коментира министърът на икономиката и индустрията Петър Дилов
08.07 | 20:40
-
Нов протест за запазване на българския лев се провежда в столицата
Демонстрацията е подкрепена от партиите "Възраждане", МЕЧ и "Величие"
08.07 | 20:20
-
Асен Василев: Акцията на Антикорупционната комисия в община Варна е политическа атака
Според него зад нея стои Делян Пеевски и кръгът около него
08.07 | 20:00
Най-четени
-
И ЕП гласува ЗА влизането ни в еврозоната (ОБНОВЕНА)
Финалното решение ще вземат финансовите министри на 27-те държави членки на ЕС в Брюксел след...
08.07 | 13:31
-
Протест срещу въвеждането на еврото (ОБНОВЕНА)
08.07 | 14:00
-
Христо Петров: Всеки вика „Махам се", къде се махаш – в еврозоната се махаш
По думите на Петров, "добро ще има направя, ако поне аз им спестя мащабния икономически анализ...
08.07 | 11:30
-
България, добре дошла в еврозоната!, гласи надписът на близо 30-метров транспарант, поставен на сградата "Шарльоман" на Европейската комисия в Брюксел
Сградата "Шарльоман" е първата от комплекса сгради в Брюксел, издигнати за нуждите на...
08.07 | 11:44