Сачева: Многократно сме казали, че няма да подкрепяме други мандати, освен първия 30.07 | 17:00
Председателят на ДПС Делян Пеевски още вчера заяви, че няма да участват в преговорите за третия мандат

Многократно сме казали, че няма да подкрепяме други мандати, освен първия. Това коментира пред журналисти в парламента зам.-председателят на ПГ на ГЕРБ-СДС Деница Сачева преди началото на заседанието на комисията по европейски въпроси, предават от БТА. При първия мандат предложихме всички тези срещи, припомни тя.
По думите ѝ е хубаво да има диалог, да се провеждат срещи. Те ще са добра основа за разговори в следващото Народно събрание, но не и в този парламент, каза Сачева.
Днес "Има такъв народ", които получиха третия мандат за съставяне на кабинет, започнаха разговори в търсене на подкрепа за реализацията му. Първо разговаряха с независимия депутат от бившата ПГ на "Величие" Красимира Катинчарова, но не намериха допирни точки.
По-късно през деня ще се срещнат с други независими депутати - също от "Величие" от кръга на Николай Марков. За утре се отложи срещата с независимите депутати, напуснали ПГ на ДПС.
Председателят на ДПС Делян Пеевски още вчера заяви, че няма да участват в преговорите за третия мандат.
Водещи
-
ООН прогнозира: 3,5 милиона души ще има в България през 2100 г.
Според доклада Китай, Германия, Япония и Русия вече са достигнали своя пик, а населението им...
13.08 | 21:00
-
Зеленски: Украйна и лидерите от ЕС се споразумяха с Тръмп за пет ключови принципа
Украинският държавен глава разкри подробности от срещата между европейските лидери и Тръмп в...
13.08 | 20:45
-
Прокуратурата и МРРБ проверяват сигнал за допълнителни възнаграждения в АПИ
Той е подаден през юни
13.08 | 20:30
-
Извънредни мерки по контрол на трафика в Гърция
Регулирано е движението на входовете и изходите на големите градове, където трафикът е много...
13.08 | 20:15
Най-четени
-
След 33 дни ваканция депутатите ще получат увеличени заплати
С допълнителните плащания, произтичащи от трудовия стаж на държавния глава Румен Радев, сумата...
13.08 | 11:30
-
Трима от „Наглите” изчезнаха мистериозно, издирват ги
Прокопи Прокопиев - Културиста, Ивайло Евтимов - Йожи и Даниел Димитров - Релето са в...
13.08 | 13:45
-
Мъж заключил жена си в апартамент в София и я пребивал
Според държавното обвинение той удрял и ритал жертвата в главата и тялото
13.08 | 13:20