Най-голямото предложение е това, касаещо МВР, и е за 150 млн. лв. ГЕРБ ще имат предложение и в сферата на културата, както и за служителите на НОИ.
Сачева посочи, че точните разчети ще бъдат внесени като предложения в бюджета следващата седмица.
ГЕРБ-СДС ще внесе предложения в бюджета по различни сектори, които ще бъдат на стойност около 200 млн. лв.
За това са се разбрали депутатите на Бойко Борисов по време на срещата със синдикатите в парламента.
В Народното събрание текат срещите с представители на парламентарни групи в опит да се обсъдят възможности за осигуряване на допълнителни средства в бюджета за по-високи възнаграждения в различни сектори. Те вече минаха с ПП-ДБ и ДПС, предстоят с БСП.
Деница Сачева обясни пред журналисти, че намират исканията на синдикатите са справедливи, тъй като в определени сектори има драстично изоставане и инфлацията не е компенсирана в доходите, информира "24 часа".
Най-голямото предложение е това, касаещо МВР, и е за 150 млн. лв. ГЕРБ ще имат предложение и в сферата на културата, както и за служителите на НОИ.
Сачева посочи, че точните разчети ще бъдат внесени като предложения в бюджета следващата седмица.
"Държавата не е детска игра с колички"
21.10 | 13:30
Инициативата „Чист въздух за здрави деца“ е част от дългосрочната визия на Столична община за...
21.10 | 12:45
Икономиката надхвърля 200 млрд. лева
21.10 | 12:15
По думите му, въпреки че в петък през страната ще премине студен фронт от Атлантика, дотогава...
21.10 | 09:30
Услугата обикновено е достъпна за покупки на стойност над 100 лева
21.10 | 09:45
Предложението ще бъде разгледано от Общинския съвет (СОС) този четвъртък, 23 октомври.
21.10 | 11:15