Станишев: Не се съмнявам в искреността на ИТН, но няма да имат комфорт дълго 24.07 | 13:13
Какъвто и кабинет да предложат, ще го нарекат четворната коалиция, заяви бившият премиер

"Не се съмнявам в искреността на "Има такъв народ” да направят промяна, въпросът е дали знаят как да подходят политически”. Това коментира в предаването "Събуди се” бившият премиер и настоящ лидер на ПЕС Сергей Станишев.
"Това първо движение беше доста смущаващо. Първо – защото беше обявено, без да се разговаря с всички останали, което създава огромно напрежение. Второто, което ме смути, е рязкото оттегляне на този кабинет без достатъчно основания или обяснения. Това, че във Facebook пише едно или друго за някого, не е достатъчно основания за мен. Това дава много опасен сигнал за бъдещето”, каза Станишев.
"Каквото и правителство да се направи, предвид изпитанията, пред които е изправена България, през които ще трябва да минем, реформи се правят винаги, така че има и недоволни. Много лесно се огъват под натиска, а една управляваща партия трябва да носи на критики”, каза още Станишев.
С Николай Василев имали различни възгледи по редица икономически въпроси.
"Но това, което видях като проектокабинет, беше кабинет на професионалисти и експерти, който можеше да свърши работа", коментира Станишев.
"От ИТН искат да бъдат нови и хубави и вечно обичани. Това няма как да стане, защото какъвто и кабинет да създадат, ще бъде наречен четворната коалиция", каза още Станишев.
Той коментира и поканата на ИТН за преговори към БСП и ДПС. По думите му, това е шанс за БСП да извоюва свои политики в този кабинет, ако го подкрепи.
Водещи
-
Община Раковски обмисля да издигне статуя на папа Франциск
Днес е вторият ден от 3-дневния траур в общината, дом на най-голямата католическа общност в...
22.04 | 17:59
-
Христо Грозев пред ЕП: За Русия хибридната война е идеология и индустрия
Много от тези операции се извършват от отдел на ГРУ с не повече от стотина служители
22.04 | 17:40
-
Каква е позицията на „Продължаваме промяната“, след като „Спаси София“ се отрече от тях
От партията заявиха, че на предстоящото заседание на Изпълнителния съвет на „Продължаваме...
22.04 | 17:20
-
По-строги наказания за насилие над животни влизат в Наказателния кодекс
Протестите в София, Русе и други градове доведоха до законодателни промени
22.04 | 16:59
Най-четени
-
Ватиканът съобщи официалната причина за кончината на папа Франциск
Той е починал от инсулт и последвала необратима сърдечна недостатъчност.
22.04 | 10:15
-
За четвърта поредна година има пробив в системата за защита на матурите
Повтаряща се схема въпреки мерките за защита
22.04 | 10:45
-
Мрежата завря! Съсипа Петков заради коментара му за папата
Остри коментари в социалните мрежи публикуваха политически анализатори по повод публикацията...
22.04 | 14:15
-
Хампарцумян каза истината за българите и еврото
Други са нещата, които влияят върху това.
22.04 | 15:59