Надежда Йорданова за заплахата към Тагарев: Абсолютно недопустима 18.07 | 16:15
Мъжът, отправил заплахите, е безработен и е осъждан преди, но е реабилитиран

"Абсолютно недопустима. Това прекрачва границите на всяко допустимо демократично поведение. Всеки политически дебат, всички различни мнения, колкото и да са остри, колкото и да са противоречиви, трябва да бъдат обсъждани на полето на политическия дебат".
Така депутатката от "Демократична България" Надежда Йорданова коментира заплахите, отправени към военния министър Тодор Тагарев. По-рано днес от Софийската районна прокуратура съобщиха, че 39-годишен мъж е привлечен към наказателна отговорност 39-годишен мъж за закана с убийство, отправена към министър от правителството.
Мъжът, отправил заплахите, е безработен и е осъждан преди, но е реабилитиран. Заплашвал го е с убийства във фейсбук заради подкрепата му за Украйна, уточнява "24 часа".
Йорданова призова компетентните органи да действат максимално бързо и ефективно.
"Политическият спор трябва да се води с аргументи, а не със заплахи за живота и здравето на когото и да е било", каза още бившата министърка на правосъдието в кабинета "Петков". На въпрос дали с тези свои думи тя намеква, че заплахата идва от политическа партия, тя отговори: "Всяко едно виждане относно обществено политическия живот, включително и предоставянето на военна помощ от България спрямо Украйна, е политически по своя характер. Всякакви други факти и обстоятелства, свързани с изявата на конкретно физическо лице, дали то е свързано с други групи хора, трябва да установи производството. Всички други спекулации не намирам, че са отговорни. Само внасят допълнително напрежение".
Водещи
-
Терзиев: София няма проблем с битовите отпадъци
Според него обаче има проблем със стотиците незаконни сметища, нещо с което според него...
20.03 | 09:45
-
Тръмп се готви да закрие Образователното министерство
Това се случва, след като по-рано този месец ведомството обяви съкращаване на работната сила с...
20.03 | 09:30
-
На 20 март честваме паметта на преподобните отци, избити в манастира "Свети Сава"
Разбойниците не повярвали на думите и с мъчения решили да узнаят къде са скрити съкровищата,...
20.03 | 09:15
-
Мъчителят Красимир:Биологичната му майка е била проститутка и го е изоставила като малък
Израснал е в домове за сираци. Биологичната му майка е била проститутка и го е изоставила като...
20.03 | 08:59
Най-четени
-
Какви потребителски такси дължим като здравноосигурени
Информацията важи за всички лечебни и здравни заведения на територията на страната, независимо...
20.03 | 08:30
-
Днес в по-голямата част от страната ще бъде слънчево
Над източните райони облачността ще се задържи по-често значителна. Ще духа слаб вятър от...
20.03 | 08:04
-
Лорер: Видя се мнозинството в зала вчера - на управляващите и ДПС-Ново начало
"Имам сериозни опасения за този бюджет. ПП-ДБ няма да подкрепи бюджета, защото не се изпълни...
20.03 | 08:45