Голямо количество умряла риба откриха в р. Ботуня 27.04 | 14:31
Първоначалното предположение е, че реката е замърсена при пръскане на земеделски площи с хербициди

Голямо количество умряла риба в река Ботуня откриха експерти от Екоинспекцията и Агенцията по рибарство и аквакултури във Враца.
Първоначалното предположение е, че реката е замърсена при пръскане на земеделски площи с хербициди, информира още БНР.
Сигналът за наличието на умряла риба в река Ботуня при криводолските села Пудрия и Голямо бабино е подаден на зеления телефон във врачанската eкоинспекция.
При последвалата незабавна проверка водите на реката са били видимо бистри, а измерените на място показатели за киселинност и разтворен кислород - в нормите. Не са установени дейности в реката, които биха довели до замърсяването й.
В района, където са открити умрелите риби няма производствени предприятия, а само обработваеми земеделски площи, които през последните дни са пръскани с хербициди. Взети са водни проби за анализ и умрели риби за изследване.
Водещи
-
Освен варенския кмет: Задържани са и двама общински съветници
Подробности за случая се очакват в утрешния ден
08.07 | 18:20
-
Приключиха снимките на следващия сезон на „Ергенът" - "Любов в рая"
Шоуто е свършило преди седмици
08.07 | 17:45
-
Шофьорът, причинил катастрофата, в която загина Сияна, остава в ареста
Съдът е сметнал за неоснователни мотивите на защитата на подсъдимия
08.07 | 17:30
Най-четени
-
И ЕП гласува ЗА влизането ни в еврозоната (ОБНОВЕНА)
Финалното решение ще вземат финансовите министри на 27-те държави членки на ЕС в Брюксел след...
08.07 | 13:31
-
Христо Петров: Всеки вика „Махам се", къде се махаш – в еврозоната се махаш
По думите на Петров, "добро ще има направя, ако поне аз им спестя мащабния икономически анализ...
08.07 | 11:30
-
Протест срещу въвеждането на еврото (ОБНОВЕНА)
08.07 | 14:00
-
България, добре дошла в еврозоната!, гласи надписът на близо 30-метров транспарант, поставен на сградата "Шарльоман" на Европейската комисия в Брюксел
Сградата "Шарльоман" е първата от комплекса сгради в Брюксел, издигнати за нуждите на...
08.07 | 11:44