Граждански активист: Има информация за загинали и затиснати хора на курорта "Елените" 03.10 | 16:30
Бедствието се развива и няма реакция на държавата, заяви Кръстьо Пеев от Гражданско сдружение "Обществен съвет" в Несебър

За загинали хора, затиснати в хотелите, които трябва да бъдат евакуирани, за леки коли, тоалетни и павилиони в морето, съобщи в интервю пред БНР Кръстьо Пеев от Гражданско сдружение "Обществен съвет" в Несебър.
"Ситуацията в "Елените" е изключително тежка, тече река от кал и отломки. Десетки автомобили са отнесени към морета, а също и автомобили, павилиони и тоалетни. Има информация за загинали хора, още е непотвърдена. Има хора затворени в комплексите, трябва да бъдат евакуирани. Ресурсът не достига на пожарната и Гражданска защита, трябват доброволци", съобщи той в предаването "12+3" на БНР.
Предстои евакуация в училището в Свети власт. Несебър старият град е наводнен, на пристанището е тежко положението. Но в "Елените" е зловеща ситуацията, допълни Пеев.
И коментира, че бедствието се развива и няма реакция на държавата:
"Има екип на пожарната, изпратили сме се екип с доброволци да се включат в съвместните действия. Местното формирование на Гражданска защита не се е активирало. Както обикновено първо е гражданската реакция, после на държавата."
Водещи
-
По пет почивни дни за Коледа и Нова година
Ако пуснете отпуска за двата работни между празниците, общо стават 12
11.10 | 18:00
-
Дончева: Пеевски може да се стреми към върха, но над 4000 метра има специален кастинг
Предсрочен вот не е изключен, смята тя
11.10 | 17:20
-
Венета Райкова каза защо и докога не е на екран
11.10 | 17:00
Най-четени
-
НОИ с важен апел и предупреждение във връзка с еврото
Вижте как да се предпазите от измами
11.10 | 12:40
-
Фандъкова: Има много сериозна криза с боклука
Всички трябва да помогнат тя да се реши, заяви бившият градоначалник на София
11.10 | 13:20
-
Христo Грoзев получи наградата Европейски журналист на годината
Тържествената церемония на фестивала PRIX EUROPA се състоя в Кметството на Берлин
11.10 | 10:20