Почина ирландски турист, пострадал тежко край Банско 29.01 | 15:10
Мъжът падна от 600 м височина в близост до хижа „Бъндерица”

29-годишният ирландски турист, който пострада при инцидент край Банско, е починал. Това съобщиха от болницата в Разлог. Мъжът е бил с травми, несъвместими с живота.
Припомняме, че във вторник той падна от 600 метра височина в улеите в посока хижа "Бъндерица”. В спасителната акция участва екип на Планинската спасителна служба - Банско.
Мъжът се е нуждаел от транспортиране с медицинския хеликоптер. Единственият такъв у нас обаче кацна аварийно след 15-минутен полет към мястото. В района на Самоков хеликоптерът генерира индикация за ниско налягане на маслото в двигател №2.
Днес стана ясно, че черната кутия от летателната машина ще бъде свалена, за да започне разследване за причините за инцидента. Това увери председателят на Националния борд за разследване на произшествията във въздушния, водния и железопътния транспорт Христо Христев. По негови думи е имало няколко нарушения. Първо - в полетния план не са били изписани имената на пилотите. Освен това, при такъв инцидент екипажът е длъжен веднага да уведоми органа за разследване, което обаче не се е случило.Основният въпрос е кой е дал разрешение за връщане на хеликоптера обратно на летището в София.
Водещи
-
Ева Кикерезова заменя бременната Натали в ефира на Би Ти Ви?
Таткото на първото бебе за секси синоптичката Натали е многократният ни шампион по...
19.04 | 15:00
-
Диана Дамянова: Венко възкресе! Воистина!
И умната пропагандна промянаджйска машина веднага прави необходимото тази информация да стигне...
19.04 | 14:30
-
Ивет Горанова на финал в Кайро навръх Великден
За титлата най-добрата ни каратистка ще излезе срещу японката Акари Харада в неделя
19.04 | 14:00