След потопа в Царево: Тонове неразчистени боклуци и зловонна смрад 10.09 | 10:40
Подгониха караваните да освободят плажовете
След ужасяващите последствия от потопа по южното Черноморие, хората по морето отново са притиснати. Подгониха караваните да освободят плажовете.
Тонове боклуци не са разчистени, носи се смрад и опасност от зарази. На този фон се породила идеята улица в Царево да бъде кръстена на името на ветеринарния лекар д-р Даниела Йорданова, която загина при наводненията в морския град.
В района на Царево и къмпингите продължават опитите да бъдат разчистени отломките след наводнението. Изникват и нови проблеми. На къмпинг "Арапя” събират отломките и се опитват да продължат напред.
Мястото беше едно от най-силно засегнатите, като на пясъка все още има каравани и леки коли, довлечени от водата, информира NOVA.
Хората са притеснени и от друго – още в петък част от караваните са осъмнали със залепени бележки от Община Царево, според които в тридневен срок те трябва да бъдат преместени. Но без уточнение как, с каква техника и за чия сметка.
"Тази каравана стои тук от 30 години. Влагали сме труд, любов в нея. Естествено и пари, които се плащат на концесионери, абсолютно всички такси, които се дължат от нас като собственици на тая каравана", обяснява собственик, като допълва:
"Сега ни казват за три дни да я махнем, без да имаме някаква помощ. Само с двете си ръце. Тук без багер, без кран, ние няма как да го случим това нещо'', разказа той.
Според кмета на Царево това е от съображения за сигурност. "Тези хора обаче не получават за първи път подобен документ. Ние с голяма част от тези хора сме преминали и съдебни процедури. Считам, че има правила и те трябва да се спазват", казва Лапчев.
Пропуск в законодателството е причина местата за разполагане на каравани да не са ясно обозначени, казват от местната власт. А в най-пострадалите квартали на общинския център хората се сблъскват с друг проблем.
"Все още нямаме уточнение от общината и ние не бързаме да изхвърляме количките с кал. Позволяваме си да трупаме до контейнерите”, каза Светослав Тодоров.
На боклука обаче отиват електроуреди и мебели. "Апартаментът ми е тотално празен. Вадим тинята и калта отвън. Изсипваме ги, където намерим, защото просто не знаем къде точно”, добавя Светослав Топчиев.
Общината е осигурила един контейнер, казват от жилищния комплекс, но не знаят за чия сметка ще бъде извозването.
Боклукът продължава да се трупа. "Грозно, мирише, разлага се и с ръце го хвърляш обратно в контейнера”, посочи Людмила Баровска. В крайна сметка общината обещала да осигури 10 контейнера. Дошъл само един.
Водещи
-
Европа губи политическо водачество и се превръща в бюрократичен център
"Изчезва онази роля на Европа, която тя е поела още от Просвещението - да определя...
16.11 | 18:00
-
Стартира подписка за референдум дали България да стане президентска република
Това обяви бившият депутат от БСП в 44 Народно събрание Красимир Янков
16.11 | 17:00
Най-четени
-
Терзиев: Изключително доволен съм от първата година на мандата си
По думите на столичния кмет София не е била в застой
16.11 | 12:00
-
Радев: България и Азербайджан имат потенциал за дългосрочни партньорства
Българският президент посети Баку за участие в 29-ата сесия на Конференцията на страните по...
16.11 | 11:00
-
"Възраждане": Категорично сме против "отвързването" на МРЗ от средната работна заплата
От политическата сила ще съобщят позицията си на среща със служебния министър на финансите...
16.11 | 09:45
-
Психичноболни сеят страх в центъра на София
Актрисата Весела Бабинова срещнала един, свекърва й - друг
16.11 | 14:30