15-те пострадали в автобусната катастрофа край Бургас са в стабилно състояние 29.05 | 13:45
17 са били пътниците в преобърналия се автобус, връщаш ги от Виена
Състоянието на пострадалите при катастрофата на автобуса край Бургас остава стабилно. Това каза пред бТВ заместник-директорът на УМБАЛ – Бургас д-р Светослав Тодоров.
"Всички са в ясно съзнание. Контактни и адекватни са. Няма опасност за живота им", добави той.
"Две от жените са в клиниката по ортопедия и травматология с наранявания на горни крайници. 12 от пострадалите са в отделението по неврохиругия, като двама от тях са в по-тежко състояние. Една жена е с голямо разкъсно-контузна рана на главата. Мъж е със счупен прешлен, но без неврологичен дефицит", заяви д-р Тодоров.
"Всички бяха контактни, но изплашени след шока, който са преживели", добави той.
"Предстоят допълнителни образни изследвания – скенери, ядрено-магнитен резонанс, за да се установи дали имат по-сериозни наранявания, които да налагат и оперативно лечение. Най-малко два дни ще останат в болницата за наблюдение и лечение", каза още д-р Светослав Тодоров.
"15 са пострадалите. 14 от тях са настанени в УМБАЛ – Бургас", уточни репортерът на бТВ Елеонора Дъбова.
"17 са били пътниците в обърнатия автобус. Те се връщали от екскурзия до Виена", добави тя.
Водещият Златимир Йочев припомни, че основна версия за катастрофата край Бургас е заспиване на шофьора.
Шефът на автобусната фирма Николай Динев каза пред бТВ, че 45-годишният шофьор, който е шофирал обърнатия автобус, е опитен.
"Момчето отскоро работи при нас, но има голям опит. Шофьорите са двама. Сменяли са се. Не мога да кажа кой кога е карал", добави той.
Шофьорът загуби управление над автобуса, превозното влиза в канавката, след стотина метра се блъска в билборд и се преобръща.
Кръвната проба за алкохол и на двамата е отрицателна, каза пък началникът на "Пътна полиция" в Бургас Пламен Николов, цитиран от "Флагман".
Водещи
-
Петър Ганев: Правителството падна. Нов бюджет няма да има
По същество политическата нестабилност от последните години се манифестира в невъзможност да...
13.12 | 14:00
-
Българите си доплащат почти половината от парите за лечение
Средното ниво на здравните услуги в Европа струва на пациентите между 20-25% лични средства
13.12 | 13:40
-
Захарова: Западните политици са обвързани със Зеленски чрез корупция
Според плана на Европейската комисия окончателното замразяване на активи е първият етап от...
13.12 | 13:20
Най-четени
-
Бойко Борисов: В ГЕРБ никога не сме управлявали напук!
Лидерът на ГЕРБ бе на среща с членове и симпатизанти на партията в Силистра
13.12 | 10:00
-
„Евро кабаре“ в 4 части за зрителите на БНТ за ЧНГ
13.12 | 11:40
-
Пускат още 3 км от АМ Хемус днес
Около 12:00 ч. се пуска движението от п. в. „Дерманци“ до етапната връзка с път ІІІ-307...
13.12 | 10:40
-
Касите на БНБ работят извънредно
13.12 | 09:45