Австрия ще се ориентира по политиката на Германия в овладяване на проблема с бежанците 14.09 | 10:30
Положението с бежанците в Австрия след затварянето на границата от страна на Германия продължава да се усложнява

Положението с бежанците в Австрия след затварянето на границата от страна на Германия продължава да се усложнява.
Само вчера през пункта в Никелсдорф са преминали 15 000 души.
В телевизионна дискусия късно снощи министърът на външните работи на Австрия Себастиан Курц заяви, че Австрия ще трябва да се ориентира по Германия и също да въведе граничен контрол, за да бъдат избегнати "опустошителните последствия".
В противен случай само след няколко дни Австрия е застрашена от тотално претоварване на системите, заяви Курц.
На граничния пункт с Унгария Никелсдорф ще се струпат хиляди бежанци, които ще останат в страната, продължи той.
Курц заяви, че австрийското правителство е било уведомено за решението на Германия да затвори границата. Това беше потвърдено и от говорителка на австрийския канцлер Вернер Файман.
Утре ще се състои среща между Ангела Меркел и Вернер Файман по проблемите на бежанската криза.
Според шефа на полицията в Бургенланд - провинцията в която се намира Никелсдорф, е възможно поради изграждането на ограда по унгаро-сръбската граница да се обособи нов път на бежанците, който да минава през Хърватия и Словения, респективно България и Словакия към Австрия. Фактът, че граничният режим с Унгария все още не е променен, Ханс-Петер Доскоцил обясни с предположението, че в такъв случай бежанците ще преминават през "зелената граница" и това ще предизвика непредвидими усложнения, заяви Доскоцил в информационно телевизионно предаване.
Припомняме ви, че вчера Германия затвори границата си с Австрия. След това Чехия я последва.
"От този момент Германиях временно възстановява контрола по вътрешните граници на Европейския съюз и на първо място по границата с Австрия. Целта е да се ограничи сегашният поток към Германия и да се възстанови редът, по който хората влизат в страната. Това е необходимо за сигурността”, заяви вътрешният министър на страната Томас де Мезиер.
Той уточни, че решението не е в разрез с Шенгенското споразумение.
Водещи
-
Икономист: Не трябва да има такъв закон като този за еврото
Цените и сега се вдигат, но заради разходи за заплати, каза Никола Янков от икономическия екип...
30.07 | 17:15
-
Натали Трифонова проговори след слуха за раздяла с Мартин Чой
Красивата синоптичка няма да бърза да се връща на работа, след като роди
30.07 | 16:45
-
Публикуваха третото класиране за прием в 8-и клас
Свободните места за следващото класиране ще бъдат обявени на 1 август, а заявленията за...
30.07 | 16:15
Най-четени
-
Десислава Иванчева и нейната заместничка Биляна Петрова дадоха първо интервю след освобождаването си от затвора
Заплахи и притискания
30.07 | 10:59
-
Тази седмица влизат в сила ключови промени за движението по пътищата и за наказателната отговорност на шофьорите
Критики към новите мерки
30.07 | 09:59
-
Костадин Костадинов във връзка с пожарите: Нямаме никакъв прогрес
Той обвини българската държава в съзнателен саботаж на борбата с пожарите. "Постоянно в нашата...
30.07 | 10:45
-
Адска паника скова света след невиждания трус в Камчатка
Надигна се вълна цунами, която хвърли в ужас 5 държави
30.07 | 11:30