Амнести интернешънъл: И България доставя оръжие в Египет 25.05 | 08:00
12 от държавите в ЕС са „съучастници в извънседебните екзекуции“, обвини правозащитната организация и поиска оръжейно вето

Близо половината страни от ЕС доставят оръжия на Египет. Това заяви този път "Амнести интернешънъл", като поиска от ЕС да наложи оръжейно ембарго за страната и подчерта, че тези държави членки, които доставят оръжия за Кайро, стават съучастници в "извънсъдебните екзекуции", "отвличанията" и "мъченията", които се извършват в Египет, предаде AFP.
"12 държави от ЕС все още са сред основните доставчици на оръжия и оборудване, използвано за въдворяване на ред в Египет", заяви правозащитната организация. Като оръжейни доставчици групата посочва Франция, Италия, Великобритания, Германия, България и Чехия.
Според организацията държавите от ЕС доставят на Египет леко оръжие и боеприпаси. Групата призовава Съюза да наложи ембарго за оръжията и оборудването, които египетските власти използват при извършването на сериозни нарушения на човешките права.
Водещи
-
Апелативният съд остави в ареста варненския кмет Благомир Коцев
Двамата общински съветници Йордан Кателиев и Николай Стефанов също остават в ареста
18.07 | 03:16
-
Социалното министерство с нова инициатива за връщане на българи от чужбина
Ведомството ще плаща до 5000 евро на хора, които имат желание да се приберат да живеят и да...
17.07 | 21:00
Най-четени
-
Апелативният съд остави в ареста варненския кмет Благомир Коцев
Двамата общински съветници Йордан Кателиев и Николай Стефанов също остават в ареста
18.07 | 03:16
-
Йотова очаква информация от институциите за оттеглените показания срещу кмета на Варна
Тя каза, че от вчерашния и днешния ден въпросите стават все повече
17.07 | 13:20
-
Сблъсък в ЕС: Германия отхвърля бюджета на Урсула фон дер Лайен
Берлин се противопоставя на по-високите разходи и новите данъци, предложени от Европейската...
17.07 | 15:10
-
Божанков и Цончо Ганев се помириха
Миналата седмица Явор Божанков поиска Цончо Ганев да освободи мястото на председателстващ...
17.07 | 10:45