Анкара разобличи САЩ: Няма примирие със сирийските кюрди 31.08 | 11:40
Иран, основен съюзник на властите в Дамаск, призова Турция да прекрати действията си в Сирия, тъй като те са недопустимо нарушаване на сирийския суверенитет
Турция не приема твърденията на САЩ, че Анкара е договорила примирие с милициите на сирийските кюрди в Северна Сирия, съобщиха от турското правителство.
"Ние не приемаме при никакви условия... компромис или примирие, постигнато между Турция и кюрдски части", заяви турският министър по европейските въпроси Йомер Челик пред Анадолската агенция.
"Турската република е суверенна, законова държава", допълни още той.
Челик посочи още, че Турция не би могла да бъде поставена наравно с "терористична организация", имайки предвид подкрепяните от САЩ Отряди за народна защита (YPG) на сирийските кюрди.
Представител на отбранителното ведомство на САЩ посочи във вторник, че турските и кюрдските сили са постигнали споразумение за спиране на сраженията.
Миналата седмица Турция започна двустранна офанзива в Сирия – срещу "Ислямска държава" и срещу YPG в Северна Сирия.
След последните сражения между турци и кюрди в края на миналата седмица от Вашингтон призоваха за край на насилието и съсредоточаване на усилията срещу "Ислямска държава".
Според Анкара организациите на сирийските кюрди са свързани със смятаната за терористична организация в Турция Кюрдска работническа партия (ПКК).
В същото време Иран, основен съюзник на властите в Дамаск в сирийския конфликт, призова Турция да прекрати действията си в Сирия, тъй като те са недопустимо нарушаване на сирийския суверенитет.
"В борбата срещу тероризма всяко прибягване до методи, които хвърлят сянка върху политическия суверенитет и законовата власт на централното правителство, са недопустими", заяви говорителят на иранското външно министерство Бахрам Газеми.
Водещи
-
Безплатните ваксини срещу причинител на рак са отново налични
Повече информация е достъпна на специализирания сайт за имунизациите "ПлюсМен“.
05.01 | 12:30
-
Поскъпването в аптеките е регламентирано, то ще продължи
Той обаче отрече твърденията, че редица лекарства у нас са по-скъпи, отколкото в чужбина.
05.01 | 12:15
-
ЦГМ: Цените на платеното паркиране не се вдигат, пауза и за зоните
“Призоваваме гражданите да се информират от официалните канали на ЦГМ, за да избегнат...
05.01 | 11:59
-
Главният архитект на София подаде оставка
Подадох заявление за освобождаване от длъжността главен архитект на София, заяви тя и в личния...
05.01 | 11:45
Най-четени
-
Очаква се в следващите дни президентът да връчи първия мандат за съставяне на правителство
Президентът повдигна и темата за бюджета и посочи, че загадка за хората извън парламента е...
05.01 | 09:45
-
На 5 януари отбелязваме Попова Коледа или Зимен Кръстовден, наричан още Кръстци, Водокръщи
На следващия ден - 6 януари, Богоявление или Йордановден, кръстът от менчето се хвърля в река...
05.01 | 09:30
-
Спекула с цените на паркинг в Плевен
На 31.12 един час престой на паркинга е струвал 1 лев, а след 1 януари вече е 1 евро.
05.01 | 11:00