Атака над комплекс на турската авиокосмическа компания в Анкара, има жертви и ранени 23.10 | 19:00
Няколко човека са загинали при терористична атака срещу основната сграда на Турските авиокосмически индустрии (ТАИ) в столицата Анкара в сряда следобед, съобщава Daily Sabah, цитиран от ИА Фокус. Той призова обществеността да разчита на изявления от официални източници за последните развития.
Според непотвърдени данни това може да е извършено от атентатор самоубиец.
Министърът на вътрешните работи Али Йерликая потвърди, че експлозията, чута извън сградата, е терористична атака.
Има загинали и ранени хора, потвърди министърът.
Центърът за борба с дезинформацията на Турция призова обществеността да следи за изявления от официални източници и да избягва "неоснователни" твърдения.
Сили за сигурност, линейки и пожарникари бяха изпратени в кампуса на ТАИ, в който работят над 15 000 души.
Служителите на компанията, разположена в покрайнините на Анкара, са били отведени в безопасна зона.
Кахраманказан е област, която е на 40 километра (25 мили) северно от Анкара.
Телевизия Haberturk съобщава, че има "ситуация със заложници", без да дава повече подробности, докато частната телевизия NTV говори за изстрели след експлозията, избухнала около 16:00 часа.
В докладите се казва, че група нападатели са пристигнали на входа на комплекса в такси по време на смяна на охранителния персонал. Поне един от нападателите е взривил бомба, докато други нападатели са успели да влязат в комплекса.
Хеликоптери бяха видени да летят над квартал Кахраманказан в Анкара.
Водещи
-
Ванга ми е втора братовчедка, похвали се Филип Киркоров
Пророчицата спасила певеца от смърт
21.12 | 15:00
-
Георг Георгиев за починалия в САЩ българин: Имам увереност в действията на американските власти
Доколкото ми е известно той е имал и други задържания в такива центрове за нелегални мигранти,...
21.12 | 14:00
-
Песков разкри дали ще има разговор между Путин и Тръмп преди края на годината
Той отбеляза, че Кремъл ще съобщи по-късно дали Путин ще поздрави Тръмп с настъпващите Коледа...
21.12 | 13:40
Най-четени
-
Шести блок на АЕЦ „Козлодуй“ ще бъде спрян по-рано заради установен дефект
Няма отделяне на радиоактивни вещества, съобщиха от ядрената централа
21.12 | 09:45