Байдън: Ако Тръмп бъде преизбран, НАТО ще спре да съществува 16.10 | 11:15
Той нарече Тръмп „ексцентричен, луд президент“

Кандидатът за президент на САЩ от Демократическата партия и бивш вицепрезидент Джо Байдън, смята, че ако Доналд Тръмп бъде преизбран през 2020 г., НАТО ще престане да съществува.
"Ако той (Тръмп) бъде избран отново, обещавам ви, че няма да има НАТО... Ще имаме истински проблеми", каза Байдън по време на дебат за кандидатите за демократичен президент, съобщава БГНЕС.
Бившият вицепрезидент отбеляза още, че Тръмп критикува Алианса и в същото време говори положително за руския си колега Владимир Путин. В тази връзка той защити предишни решения за влизането на американски войски в Сирия, Афганистан и Ирак за борба с ИДИЛ.
Демократите в Конгреса започнаха процеса по импийчмънт на Тръмп, подозирайки го в лични политически цели заради натиск върху украинското ръководство да разследва Хънтър Байдън, работил за енергийната компания "Burisma". Баща му Джо Байдън е кандидат на Демократическата партия за президентските избори през 2020 г.
Водещи
-
Протест на работещите в държавните горски и ловни стопанства
Протестът е организиран от КНСБ, а горските служители настояват за увеличение на заплатите и...
14.07 | 12:15
-
Позитивите от влизането ни в еврозоната могат да бъдат много сериозни
Според Георги Ганев има сериозно объркване между две доста различни неща – увеличаване на...
14.07 | 11:59
-
Продължава борбата с пожара в природен парк „Рилски манастир”
Горски служители има и на местата на овладените вече пожари към селата Мурсалево и Палатово,...
14.07 | 11:30
-
Тежка година за българското овощарство – след катастрофалните загуби при черешите, сега и реколтата от праскови
Последният удар идва от бурята в Сливенско, придружена с ветрове със скорост до 100 км/ч,...
14.07 | 10:59
Най-четени
-
Надежда Йорданова: Подготвяме вот на недоверие през септември
Йорданова изрази мнение предстоят ли нови избори в страната.
14.07 | 09:59
-
Тежка година за българското овощарство – след катастрофалните загуби при черешите, сега и реколтата от праскови
Последният удар идва от бурята в Сливенско, придружена с ветрове със скорост до 100 км/ч,...
14.07 | 10:59
-
Имало ли е шамари в „Майчин дом“: Версиите на свидетелка и на лекарката
Междувременно близки на родилката организират протест в нейна защита. Те настояват и за...
14.07 | 09:14