Байдън съкрати още повече преднината на Тръмп в Джорджия 06.11 | 12:15
Разликата между двамата кандидати вече е едва 665 гласа
Преднината на американския президент Доналд Тръмп пред неговия опонент от Демократическата партия Джо Байдън в щата Джорджия се е свила до едва 665 гласа, съобщиха CNN и Decision Desk, предаде БНР.
В момента и Тръмп и Байдън разполагат с 49,4% от подадените в щата гласове, като за настоящия президент техният брой е 2 448 183, а за опонентата му от Демократическата партия - 2 447 518. До момента са обработени приблизително 99% от гласовете.
Не е изключено Байдън да победи с малко в Джорджия, като се има предвид, че остават да бъдат преброени 3% от гласовете в окръг Клейтън, където при 97% от преборените бюлетини кандидатът на демократите води убедително с 84,9% спрямо едва 14,2% в подкрепа на Тръмп.
Тези 3% от останалите непреброени бюлетини в окръг Клейтън са между хиляда и две хиляди гласа, а сега разликата между двамата кандидат-президенти е сведена до 665 глас.
Извън съмнение е, че който и да загуби в Джорджия ще настоява за повторно преброяване, тъй като крайната разлика между Тръмп и Байдън вероятно ще бъде едва няколкостотин гласа.
Ако Байдън спечели щата Джорджия, даващ 16 електорални гласа, Тръмп ще трябва да победи във всичките останали оспорвани щати, където броенето продължава, за да успее да запази поста си за още четири години. Но поне в щатите Невада и Аризона все още води Джо Байдън.
Водещи
-
Румяна Коларова прогнозира - предсрочните избори ще са преди 22 март
Соцолиогът Елена Дариева посочи, че предизборната кампания вече е започнала
11.12 | 20:30
-
Заловиха змия до театъра в Смолян - припичала се на зимното слънце
Твърди се, че е усойница
11.12 | 20:15
-
Божанов: Нова партия на Радев може сериозно да разбърка парламентарната картина
„Това, че допуснахме Пеевски да се превърне в човека, който анонсира, че слънцето изгрява от...
11.12 | 20:00
Най-четени
-
ИТН с изявление след обявената оставка на кабинета
Тошко Йорданов предупреди, че решението за разпадане на управлението носи последици,...
11.12 | 14:45
-
Радостин Василев: ИТН или БСП да гласуват за падането на правителството
Василев отправи критики и към ДПС, подчертавайки, че „не трябва да се спекулира с етническата...
11.12 | 11:15