Белгийски министър поиска достъп до Скайп и Вайбър за ЕС 25.03 | 11:00
Искането е в рамките на антитерористичната дейност, по думите му

Белгийският правосъден министър Кун Генс заяви, че ЕС трябва да получи достъп за специалните служби към системите за комуникация "Скайп" и "Вайбър" в рамките на антитерористичната дейност, съобщи РИА Новости.
Терористите в Европа използват тези системи за шифрована комуникация, която не може да бъде проследявана от тайните служби.
"Важно е с общи усилия да получим от международните оператори достъп до комуникациите в интернет чрез "Вайбър" и "Скайп". Тези инструменти за комуникация трябва да са ни достъпни", заяви Генс по време на извънредната среща на вътрешните министри и на министрите на правосъдието на страните членки на ЕС.
Срещата бе свикана по молба на Белгия във връзка с терористичните актове в Брюксел.
Водещи
-
Задържаха петима души при акции срещу проституцията в София
При първата акция, реализирана на 13 май в апартамент в жилищен комплекс "Люлин",
16.05 | 10:30
-
Бойко Борисов отправи остри критики към кмета на София Васил Терзиев във връзка с продължаващите протести
Той обвини Терзиев в бездействие и подчерта, че според него Столична община разполага с...
16.05 | 10:15
-
Очаква се днес в Истанбул да се проведат първите от 2022 година преки преговори между Украйна и Русия
В преговорите ще участва и делегация на САЩ, водена от държавния секретар Марко Рубио, който...
16.05 | 09:59
-
Как ще почиваме около 24 май
Това всъщност е и последната възможност през пролетта за комбиниране на почивни дни и отпуск....
16.05 | 09:45
Най-четени
-
Хладен и дъждовен петък
Максималните температури ще бъдат между 13° и 15°C в цялата страна, като в Източна България и...
16.05 | 08:00
-
Кризата с транспорта в София: Терзиев обяви дали може да се удовлетворят исканията на протестиращите
Какви мерки предвижда общината за облекчаване на трафика?
16.05 | 09:30