Белезници за българка – касиерка на ало измамници в Гърция 06.12 | 14:18
Само за 3 месеца от 9 души са били задигнати над 146 хил. евро
![Белезници за българка – касиерка на ало измамници в Гърция](http://inews.bg/pictures/2199845_1004.jpg)
Българска гражданка е арестувана в Гърция за участие в телефонни измами. Тя била "касиерка" на престъпна група и събирала парите от измамените възрастни хора, съобщава БНР.
С разрешение на прокуратурата в град Янина гръцките медии публикуваха снимката и личните данни на арестуваната българка. Това е Русанка Христова Ангелова, на 60 години. Тя е участвала в група на "ало измамници", като е събирала парите от жертвите. Досега са доказани измами за 146 500 евро, извършени само за три месеца от 9 души.
Установени са още 30 опита за телефонна измама по познатата схема с подвеждане на жертвите с лъжлива информация за близък човек, пострадал при катастрофа. Арестът на Ангелова е извършен в момент на получаване на пари от възрастна жена, която предварително е информирала полицията за случая. Полицията призовава за съдействие, ако има още измамени лица от арестуваната.
На Ангелова е наложена мярка "задържане под стража". Срещу нея е повдигнато обвинение за участие в престъпна група за телефонни измами.
Водещи
-
Какаото поскъпна, чака се и шоколадът
Поскъпване в цените има още при млякото и захарта
09.02 | 10:40
-
В „Слънчев бряг” търсят над 50 000 сезонни работници
За поредна година хотелиерите ще разчитат и на работници от Азия
09.02 | 10:20
-
Цанко Цанков взе златото на 1000 м в Гдиня
Днес му предстоят още две дисциплини - 200 метра свободен стил и 450 метра свободен стил
09.02 | 10:00
-
Шофьор помете 9 паркирани коли в София
Инцидентът е станал в близост до 20-а поликлиника
09.02 | 09:45
Най-четени
-
На изток остава облачно, може да прехвърчи и сняг
Максималните температури в повечето места ще бъдат между 0° и 5°, в крайните югозападни райони...
09.02 | 09:00
-
Шофьор помете 9 паркирани коли в София
Инцидентът е станал в близост до 20-а поликлиника
09.02 | 09:45