Бенямин Нетаняху заяви днес, че Израел ще продължи да се сражава в ивицата Газа до "абсолютна победа" 23.01 | 12:59
Израелският лидер изтъкна, че вчерашният ден е бил особено труден за израелските сили.

Израелският премиер Бенямин Нетаняху заяви днес, че Израел ще продължи да се сражава в ивицата Газа до "абсолютна победа", предаде Ройтерс.
Израелският лидер изтъкна, че вчерашният ден е бил особено труден за израелските сили.
"Вчера беше един от най-трудните дни, откакто започна войната. В името на нашите герои и за живота си няма да спрем да се бием, докато не постигнем абсолютна победа", каза Нетаняху.
Премиерът съобщи, че израелската армия разследва смъртта на 21 войници, които са загинали при експлозии в сгради, намиращи се в Централна Газа. За един ден Израел загуби вчера общо 24 души.
Нетаняху: Никой няма да ни спре във войната, започната в ивицата Газа
Вчерашният ден бе белязан от ожесточени сражения в южната и централната част на ивицата Газа, където Израел атакува бастионите на палестинското ислямистко движение "Хамас", които продължават да оказват съпротива.
Израелският министър на отбраната Йоав Галант изказа съболезнованията си на семействата на загиналите войници, но подчерта, че Израел няма да отстъпи.
"Тази война ще определи бъдещето на Израел през идните десетилетия", изтъкна израелският министър.
Израелските въоръжени сили заявиха днес, че през последните 24 часа са убили "десетки терористи" в ивицата Газа и че са обкръжили град Хан Юнис, който е смятан за един от бастионите на "Хамас".
Израел предприе военната си операция в ивицата Газа, след като бойци на "Хамас" извършиха на 7 октомври миналата година безпрецедентна атака срещу еврейската държава.
Водещи
-
Цената на розата за 15 септември удари 10 лева
Все по-популярната алтернатива: „Кауза вместо цвете“
15.09 | 11:15
-
Премиерът Желязков: Учителите са най-уважаваните хора в нашето общество
По думите му над 20 процента от учителите са под 35 години и това е атестат, че все повече...
15.09 | 10:54
-
Адвокати дадоха на съд достъпа на МВР до данните от тол камерите
Нарушаване на основни права
15.09 | 10:45
-
Румен Радев горд, че е част от вълнението на първия училищен звънец
Румен Радев завърши речта си с думите: "На добър час".
15.09 | 10:30
Най-четени
-
Алгафари: Митов не трябваше да се опитва да защитава имиджа на МВР
Пиар специалистът Нидал Алгафари заяви: „Румен Петков като кмет на Плевен бе подслушван,...
15.09 | 09:15
-
До 31 октомври: Ограничения по част от АМ „Хемус“ заради ремонт 2
При изпълнението на строителните работи трафикът ще преминава двупосочно в платното за Варна,...
15.09 | 08:59
-
Вълчев отправи приветствие към всички ученици, учители и родители по повод първия учебен ден и началото на новата учебна година
Министърът на образованието се обърна към учителите, като заяви, че всяко цвете, което ще...
15.09 | 08:28
-
Заподозреният в убийството на консервативния активист Чарли Кърк категорично отказва да сътрудничи на властите
Помощ от близките
15.09 | 08:45