Британците се подготвят да пускат допълнителни фериботи през Ламанша 29.12 | 17:29
Корабите ще тръгнат, ако се стигне до Брекзит без договор с Брюксел

Великобритания ще похарчи 108 милиона паунда за осигуряване на допълнителни фериботи, така че да облекчи очакваното сериозно задръстване на Доувър, в случай че се стигне до Брекзит без сделка. Плановете предвиждат рационалното използване и на други пристанища в Ламанша.
През последните няколко месеца френски, холандски и британски компании получиха допълнителни договори за фериботи. Спешните планове предвиждат да се осигури транспортирането на повече от 4000 товарни камиони към и от други пристанища, като Плимут, Пул и Портсмут. Мярката обаче бе критикувана от лидера на либералдемократите Винс Кейбъл като "пълна лудост". Той заяви, че правителството може да спре излизането без сделка по всяко време, но вместо това харчи милиони за раздаване на контракти в последната минута. "Фактът, че тези пари отиват основно в европейски компании, е най-малкото ироничен и прави Великобритания за посмешище на световната сцена", изтъкна Кейбъл.
От министерството на транспорта заявиха, че мярката е "малък, но важен елемент от планирането в случай на излизане от ЕС без сделка". От министерството признават, че засилените гранични проверки в случай на Брекзит без сделка, могат да причинят сериозно забавяне на доставките на важни стоки, да създадат значителни проблеми за икономиката и транспортен хаос в графство Кент, където е основното пристанище Доувър.
Водещи
-
Топлофикационните дружества поискаха драстично увеличаване на цените на парното и топлата вода на фона на спад на цените на газа
Той отбеляза, че потребителите се тревожат, особено пенсионерите и хората с ниски заплати.
07.04 | 13:30
-
БАБХ започва масирани проверки по магазини, вериги и търговски обекти за агнешко месо, яйца и бои за яйца
"Българското агнешко ще е със син печат, което го отличава от вносното – с червен печат",...
07.04 | 13:18
-
Йотова: В целия свят се говори повече за оръжие
„Днес, когато в целия свят се говори повече за оръжие и се правят сметки как да се развиват...
07.04 | 12:59
Най-четени
-
Протест срещу убийствата на пътя се провежда пред Съдебната палата в София
Предвидено е оттам протестът да мине през Министерството на правосъдието и парламента....
07.04 | 09:45
-
Ледено утро, ниски температури, студ и сняг в части на страната
Ето каква е обстановката в страната:
07.04 | 09:27
-
15 737 са чуждестранните студенти, които учат у нас през 2024 г.
През 2024 г. почти 9 000 чуждестранни студенти идват от страни извън Европейския съюз, а почти...
07.04 | 10:45
-
Андрей Райчев прогнозира с висока степен на вероятност предсрочни парламентарни избори в близко бъдеще
Гледната точка на Геновева Петрова
07.04 | 10:30