Българин изнасилил две тийнейджърки в Лондон, едната от тях отвлякъл 19.10 | 19:45
27-годишният Силвестър Тошев е осъден на 23 години затвор
27-годишният Силвестър Тошев, български гражданин, е осъден на 23 години затвор за нападение, изнасилване на две тийнейджърки в Лондон, като едната от тях и отвлякъл.
Първата си жертва среща на автобусна спирка през септември 2021 г. Тогава момичето било едва на 17 години.
Тя разказа пред съда, че видяла Силвестър на автобусна спирка в Сърбитън. Той я убедил да отиде с него до близката полянка, където започнал да я целува. От страх момичето само свалило чорапогащника си. Тошев я притиснал към земята и насила я разкрачил, за да я изнасили, а тя припаднала.
Тийнейджърката също уточни, че е била малтретирана в момент, в който около нея и насилника й е имало много хора. Пред магистратите тя посочи, че се е доверила да тръгне към полянката с Тошев, тъй като била "млада и наивна и не осъзнавала в каква опасност може са се окаже”. След изнасилването момичето се затворило в себе си и отказало да напуска дома си. Изгубило самочувствието си и дори обмисляло да сложи край на живота си.
Момичето разказа пред съда, че сънува кошмари и се събужда, треперейки с викове след ужасяващото нападение. Ученичката разкри още, че се почувствала като "невидима”, след като Тошев я повлякъл в присъствието на много хора на улицата въпреки съпротивата й.
27-годишният Силвестър Тошев се гаврил с втората си жертва само четири месеца след като бил пуснат под гаранция за изнасилването на първата си жертва.
Втората си жертва българинът също срещнал на автобусна спирка, този път в Сътън. Качил се заедно с нея в празен рейс. Започнал да я омайва и да я опипва по бедрото. 16-годишната ученичка отхвърлила упорития ухажор и слязла от автобуса, но Силвестър я последвал и я завлякъл със себе си. Тъй като ученичката се дърпала, Тошев я обърнал с гръб и я обладал против волята й, подпирайки се на ограда. След това продължил да унижава жертвата си, като я накарал да се снима с него.
Въпреки неоспоримите доказателства първоначално Силвестър Тошев отрича да е извършил престъпленията и да ги е принуждавал да интимничат с него.
Адвокатката на Тошев - Изабел Маккарол, посочи, че той е пристигнал в Обединеното кралство в търсене на по-добър живот след "много, много трудно детство" като сирак в България. В крайна сметка нашенецът решава да се разкае, но това не трогва съдията, който му присъжда 23 години затвор.
"Причината, поради която сте избрали млади момичета под 18 години, е била вашето сексуално удовлетворение. Те са били уязвими и сте знаели това. Възползвали сте се от тази уязвимост", каза съдия Брайънт-Херън Кей Си при прочитането на присъдата, пише медия Metro.uk.
Прокурор Дейвид Кларк посочи, че Тошев е причинил тежки психологически травми и на двете жертви, а престъплението е утежнено от набелязването му на уязвими млади момичета, едното от които е отвлякъл, пише "24 часа".
Водещи
-
Евросъдът даде право да се намалява минималната заплата
Магистратите в Люксембург отмениха и критериите за определянето ѝ, около които у нас толкова...
15.11 | 18:00
-
Над 110 млн. лв. ще похарчим за "черен петък"
Това е с 10 на сто повече от миналата година заради инфлацията и по-дългия период на...
15.11 | 17:40
-
Съдия Цариградска: Магистратите бяха дисциплинирани трайно и категорично с меки мерки
Докато не бъде разкрит тежкият криминалитет, осъществявал паралелно правосъдие, системата няма...
15.11 | 17:00
-
Владимир Левчев с нов роман
15.11 | 16:40
Най-четени
-
Борисов обяви успех за "Лукойл": Вече ще бъде, както беше!
В пост във Facebook лидерът на ГЕРБ благодари на Министерския съвет и на широк кръг партии за...
15.11 | 05:01
-
Бюджет 2026 отразява случващото се в политическия живот у нас в последните 4 години
Това заяви Теменужка Петкова
15.11 | 10:00
-
САЩ направиха изключение за България от санкциите срещу "Лукойл"
Отсрочката е до 29-и април
15.11 | 04:15
-
Желязков след дерогацията: Предстоят много предизвикателни дни, седмици и месеци пред рафинерията
Направихме най-доброто, смята премиерът
15.11 | 13:00