Българският лекар разказва смайващи подробности за трагаедията в Испания 01.11 | 11:59
„Ужасът, който започна на 29 октомври, мисля, че ще продължи поне няколко седмици, даже месеци. Има много села, които в момента нямат ток, вода и интернет. Още не могат да разчитят улиците от автомобилите“, каза Алшарани.

Българският лекар разказва смайващи подробности за трагаедията в Испания.
Фирас Алшарани, приемал спешните пациенти след опустошителните наводнения с десетки жертви и изчезнали. Голям брой от жертвите са от района на Пайпорта. "Самата структура на мостовете там не беше много добра. Много от хората бяха отнесени с автомобилите, защото не бяха предупредени и загинаха в колите си", заяви той. По думите му се издирват двама българи - шофьор на камион и жена на име Елена Георгиева.
"Ужасът, който започна на 29 октомври, мисля, че ще продължи поне няколко седмици, даже месеци. Има много села, които в момента нямат ток, вода и интернет. Още не могат да разчитят улиците от автомобилите", каза Алшарани.
По думите му Испания не е взела никакви мерки. "От 23 октомври Националният институт по метеорология беше предупредил за бурята, която се равнява на тайфун или ураган", уточни лекарят.
"Бях дежурен в болницата в този ден. Започнаха аларми, получихме обаждания от кметството и аз бях ръководител на един от големите павилиони за пострадалите. Беше нещо ужасно, не бяха подготвени изобщо. Аз дори говорих с кмета на Валенсия. Нямаше нищо – нито сухи дрехи, нито дюшеци, одеала или топла храна. Накрая най-лошото е, че спря електричеството", разказва Алшарани.
Водещи
-
Хора теглят по 30 бързи кредита и не ги плащат
Експертът се надява, че ако България влезе от 1 януари 2026 година в еврозоната, и ЕЦБ ще...
22.05 | 17:15
-
Родители на деца, които не са приети в държавни и общински детски ясли и градини, излизат на протест заради забавени компенсации от държавата
Протестът им е насрочен за 27 май, вторник, от 8:30 часа пред сградата на Министерски съвет в...
22.05 | 17:00
Най-четени
-
И 1 глас против в Европейския съвет, може да ни препъне към Еврозонта
Симен Дянков изрази изненада, че шефът на БНБ е коментирал темата, защото това не помага за...
22.05 | 13:50
-
Над половината българи подкрепят инициативата на президента за референдум за еврото
Това сочат резултатите от проучване на "Тренд"
22.05 | 11:00