Великобритания пред скандал за измами с цената на петрола 15.05 | 11:37
Възможно е потребителите да са лъгани повече от десетилетие
Шофьорите може да са платили хиляди паунди за бензин през последното десетилетие, твърди Daily Telegraph, позовавайки се на новопоявилата се информация, че цените на петрола във Великобритания може да са манипулирани.
Депутатите и енергийните експерти на Острова заявиха, че е възможно наистина да е платено твърде много. Изказванията се появиха след проверките на две големи петролни компании.
Компаниите са заподозрени в манипулиране цената на петрола от 2002 г. насам. Опасенията са, че водачите вероятно са лъгани повече от десетилетие.
През това време цените на бензина са скочили с повече от 80%.
Европейските следователи, които са започнали работа по случая, твърдят, че предполагаемото манипулиране на цената може да има значително влияние върху цената на петрола, както и върху тази на горивото за потребителите.
Робърт Халфън от компанията Harlow, Която от години прави проучвания на петролния пазар, твърди, че цените са повлияли негативно на семействата в цяла Великобритания.
Той призова властите да започнат веднага разследване и петролните компании, които са извършили нарушения, да покажат реална отговорност към случващото се.
Според европейските служители няколко фирми са могли съвместно да определят и да манипулират както цената на петрола, така и на зелените биогорива. Това е могло да се случи, ако петролните компании са предоставили лъжлива информация до Platts. Това е главната агенция, която прави събира и отчита цените на пазара.
Във връзка с това от Европейската комисия заявиха, че, ако бъде установено подобно поведение, то може да се стигне до нарушаване на европейските антитръстови правила, които забраняват картелите и ограничителните търговски практики. Забранена е и злоупотребата с господстващото положение на пазара.
Водещи
-
Анита Мейзер пак разтърси Нета: На умирачка съм!
През 2021 г. любителката на фатално садо-мазо качи своя снимка от болничното легло,...
03.02 | 16:30
-
Спектакъл на Народния обикаля Европа
Теодора Духовникова и дъщерята на президента играят в „Елементарните частици“
03.02 | 18:15
-
Християн Гущеров зарязал Светлана заради знойна Ергенка? (СНИМКИ)
Вижте коя е хубавицата, заменила майката на 4те му деца
03.02 | 17:47
-
Експерт: Цените на имотите ще паднат при влизане в еврозоната
Затова не влагайте в имоти - те са дългосрочна инвестиция, излизането от нея е бавно и скъпо",...
03.02 | 18:00
Най-четени
-
Продължава разследването на двойното убийство във Вакарел
От прокуратурата заявиха, че има данни по разследването, че жената е споделяла за проблеми със...
03.02 | 09:30
-
Нов бум на телефонните измами
Основният индикатор, че е измама е че по телефона се искат пари.
03.02 | 09:59
-
Най-сетнe! Рачков показа новата (СНИМКА)
Не е ясно кога точно е започнала връзката между двамата
03.02 | 14:30
-
Слави Василев: Не са разпределили порциите, затова не се разбират и за втория ешелон
Ролята на тези управляващи не е да изправят държавата на крака, първата им грижа е да се...
03.02 | 15:10