Вестниците на Мърдок ще плащат 36 обезщетения за подслушвани телефони 19.01 | 15:55
Подслушвани са модели, актьори, политици, спортисти и др.

Медийната компания на Рупърт Мърдок се съгласи да плати обезщетение на 36 жертви на таблоидите заради подслушване на телефоните им. Сред тях са актьорът Джъд Лоу, футболистът Ашли Коул и бившият британски вицепремиер Джон Прескот, съобщиха световните агенции.
Компанията на Мърдок призна, че 16 статии, публикувани между 2003 и 2006 година са били изготвени благодарение на телефонно подслушване. Дойде и признанието, че статиите в таблоида "The sun" нарушили правото на лична неприкосновеност на Лоу.
Както точно е станало това не е известно. Неговият адвокат каза, че подобни действия са причинили "значителни подозрения и щети". Джъд Лоу е един от 60-те души, които осъдиха "News Group Newspapers”, след като стана ясно, че са подслушвали гласовите му съобщения. Сред другите пострадали са и бившите министри Крис Брайънт, Теса Джоуел, бившият модел Аби Титмус и Сара Пейн – майка на убито момиче.
Водещи
-
Откриха тялото на мъж в Белащица с порезни рани
Задържан е психично болният съсед на жертвата
20.09 | 10:20
-
ЕК одобри 19-ия санкционен пакет срещу Русия
Предстои страните членки да обсъдят новите мерки, които трябва да бъдат приети единодушно
20.09 | 09:59
Най-четени
-
Последни летни дни: Слънчев и топъл дълъг уикенд
Максималните температури ще бъдат между 25° и 30°, в София - около 26°
20.09 | 09:00
-
Даниел Митов: Никой няма право да докосва полицай
Той бе запитан дали полицаите са уморени и недостатъчно обучени във връзка с трагичния...
19.09 | 14:15