Всеки пети депутат от Калифорния - престъпник, според системата за лицево разпознаване 14.08 | 13:59
Същата разпознала като такива и 28 от конгресмените във Вашингтон

Система за лицево разпознаване, която трябвало да помага на полицията в Калифорния, работела толкова зле, че взела един от всеки петима депутати в щата за престъпник. Несъвършенствата на системата били демонстрирани от Американския съюз за граждански свободи, който демонстрирал на депутатите в местния парламент защо не трябва да въвеждат изкуствения интелект, пише "Лос Анджелис Таймс", предаде БГНЕС.
Подобен експеримент бил направен и със снимки на депутати от Конгреса във Вашингтон, като системата отново погрешно посочила 28 от депутатите като престъпници от базата данни на калифорнийската полиция.
Депутати в Калифорния посочват тези резултати като причина, да не бъде въвеждан софтуера в камерите, които патрулните полицаи носят на гърдите си по време на работа.
На федерално ниво не беше въведена регулация на употребата на подобен изкуствен интелект, което остави щатските парламенти да се грижат за решаването на въпроса.
Ню Хемпшир и Орегон вече забраниха употребата на системи за лицево разпознаване от полицаи, поради тяхната ненадеждност.
Водещи
-
Татяна Дончева: Стига с тази инфантилност
Трябва да се постигне обединение на добрите сили, смята тя
13.07 | 18:00
-
Роботите и ИИ ще доминират световната икономика в рамките на едно поколение
Това твърди футуристът д-р Адам Дор, като подчертава, че на мушката е човешкият труд
13.07 | 17:40
-
За 2 месеца: Над 400 възрастни хора са изведени от незаконни домове
Социалният министър Борислав Гуцанов обясни, че са разкрити 12 незаконни обекта, проврени са...
13.07 | 16:58
Най-четени
-
Изненада: Борисов се появи в Приморско (ВИДЕО)
Защо точно този ден се избра за ареста на кмета на Варна, сложиха катран в кацата с мед, заяви...
13.07 | 12:00
-
Шокиращи разкрития за катастрофата с пияната Дебора
Молдовката, шофирала пометената от певицата кола, с разкрития за инцидента
13.07 | 10:40
-
Групата на "Обнови Европа" в ЕП осъжда ареста на Благомир Коцев
Те заявяват, че в България има атаки срещу демократичните институции и върховенството на...
13.07 | 10:00
-
Мистерия: Всеки трети мъж у нас - извънземен
Гените на Тутанкамон крият впечатляващи тайни...
13.07 | 12:41