Въоръжен нападател застреля 9 афроамериканци в църква в САЩ (ВИДЕО) 18.06 | 10:23
Сред загиналите е и пасторът на святото място – Ал Шарптон

Бял мъж уби 9 афроамериканци в в историческа църква в Чарлстън, Южна Каролина, САЩ. Началникът на полицията в града Чарлз Франсис описа нападението като "престъпление от омраза", предаде Reuters.
Заподозреният все още е на свобода, полицията го издирва, по описание на свидетели е около 20-годишен бял мъж, бил е облечен с дънки, пуловер и ботуши.
Осем от жертвите са починали на място, деветият човек е починал в болницата, съобщи служителят на църквата, в която се е случила стрелбата - Григорий Мълън.
Сред загиналите е и пасторът на святото място – Ал Шарптон, активен борец за правата на гражданите и член на държавния сенат.
Веднага след нападението в полицията е постъпил сигнал за бомба около района на историческата църква, построена през 1891 г.
Властите са задържали съмнителен млад мъж с раница и фотоапарат, но по-късно е бил освободен и в момента извършителят се издирва.
Водещи
-
Европейската прокуратура временно отстрани Теодора Георгиева
Късно снощи стана ясно, че Европрокуратурата е започнала разследване срещу Георгиева
27.03 | 21:15
-
Митов: МВР не е препятствало разследване на ЕП срещу бившия енергиен министър Владимир Малинов
Това заяви от парламентарната трибуна министърът на вътрешните работи по време на изслушване...
27.03 | 20:45
-
Живеем във виртуална реалност, твърди физик
Вселената ни може да е усъвършенствана компютърна симулация, доказателството е в Библията,...
27.03 | 20:30
Най-четени
-
Костов, КНСБ: Каскада от протести при увеличение на заплатите с 5%
„Министрите да си видят социалните партньори по места и да видят кое е останало...
27.03 | 20:00
-
Радев за казуса с МЕЧ: Това беше напълно излишна криза точно в този момент
"Това беше напълно излишна криза точно в този момент"
27.03 | 10:45