В Русия краят на света настъпва - 21 починаха от студ 19.12 | 15:17
В Москва е минус 20 градуса. Най-студено обаче е в Магадан - минус 50
21 починали от измръзване за денонощие, прекъснато електричество, експлозия в канализационната мрежа - всички тези събития накараха руският печат да обяви, че в скована от студ Русия, включително на юг, където традиционно климатът е мек, настъпва "краят на света", предават световните агенции, цитирани от БТА.
21 са починали от премръзване в Русия през последните 24 часа. Над 270 души са потърсили медицинска помощ, а 147 от тях са били приети в болница, съобщи информационна агенция РИА Новости, позовавайки се на медицински източници.
От миналата седмица температурите в цялата страна падат непрекъснато. В Москва те достигнаха минус 20 градуса, а в големите градове в Западен Сибир като Новосибирск, Томс, Омск и Барнаул граничат с минус 47 градуса. Най-студено обаче е в Магадан, в руския Далечен изток, където живакът в термометрите в последните дни упорито се задържа под минус 50 градуса.
Водещи
-
Стотици близки, приятели и почитатели изратиха Калин Терзийски в последния му път
"Моят човек тръгна", лаконично кратка бе в скръбта си Ивана - майката на детето му и жената,...
24.01 | 18:00
-
В България вечеряме в ресторант за 40 евро, в Швейцария за 160
Статистика сравянва тристепенно меню в европейски градове
24.01 | 17:20
-
Огромна зимна буря минава над Северна Америка
Код за опасно време в 16 щата за 170 милиона американци
24.01 | 16:59
Най-четени
-
България внася 9 пъти повече зеленчуци и 5 пъти повече плодове, отколкото изнася
Само за първите осем месеца на миналата година у нас са влезли над 68 хиляди тона домати,...
24.01 | 11:00
-
Край на смяната на левовете в евро в чейндж бюрата
Това става ясно от изменения в наредбата, публикувана в Държавен вестник
24.01 | 10:00
-
Елен Колева се сбогува с Калин Терзийски с трогателни думи
Това тя направи в социалните мрежи
24.01 | 16:00