В САЩ: Леля простреля неволно племенника си 28.02 | 10:09
10-годишното момче е в тежко състояние, но ще се възстанови

10-годишно момче беше простреляно от леля си, която е и негова детегледачка. Инцидентът станал докато жената се опитвала да си направи селфи, държейки пистолет, твърдят от полицията в Хюстън.
Кейтлин Смит е простреляла детето в стомаха, мислейки си, че оръжието не е заредено, съобщи Би Би Си. В момента 19-годишната жена е обвинена в нараняване на дете и нанасяне на тежка телесна повреда, предаде Нова ТВ, цитирайки БГНЕС.
Простреляното момче е в тежко състояние, но се очаква да се възстанови напълно. Куршумът е пропуснал жизненоважните органи на детето.
"Жената каза, че е взела оръжието, за да направи снимки. Докато се е снимала пистолетът гръмнал и улучил детето”, каза разследващ полицай.
Според статистика в САЩ от началото на тази година 6 555 души са загинали при престрелки. От тях 321 смъртни случая са били причинени от неволна стрелба. Миналата година 3 760 души на възраст под 18 години бяха ранени или убити при стрелби.
Водещи
-
Спасиха дете и две жени 60 ч. след адския трус в Мианмар
Спасителните операции продължават
31.03 | 18:15
-
НАП може да провери данъкоплатци и по информация от социалните им профили
Майсторите, извършващи домашни ремонти, са длъжни да издават касови бележки, когато плащането...
31.03 | 17:45
-
Жители на "Княжево" и тази вечер излизат на протест
Исканията на протестиращите са ежедневен и постоянен контрол на скоростта по бул. "Цар Борис...
31.03 | 17:30
Най-четени
-
Как ходенето влияе на холестерола
Ходенето влияе върху нивата на холестерола, като повишава активността на ензимите, които...
31.03 | 11:30
-
Всички пенсии ли се актуализират по швейцарското правило
Осъвременяването на пенсиите е регламентирано с разпоредбата на чл. 100 от КСО, придобила...
31.03 | 12:45
-
Недоволните медици и здравни работници от цялата страна излизат на пореден протест
Символични протести в големите болници
31.03 | 09:30
-
Бащата на обвиняемия за нападението над двама синоптици в станцията на връх Мургаш обявява гладна стачка 2
С решение на Софийския градски съд Стоян Стоянов е под домашен арест в държавната психиатрична...
31.03 | 09:45