Германия е напът да легализира употребата на канабис, но частично 24.02 | 11:20
Какво означава това
Германия е напът да легализира частично употребата на канабис. Плановете във Федералната Република не сa нови, но продължават да предизвикват дискусии, макар и на финалната отсечка преди да бъдат приети. Дискусията за планираната частична легализация на марихуаната продължава с пълна сила.
За в бъдеще на възрастните ще бъде позволено да притежават до 25 грама канабис за лична употреба. В домашни условия е позволено притежание на до 50 грама канабис и ще бъде разрешено отглеждането на до три растения на човек. Притежанието на над 30 грама на обществени места и на над 60 за частни имоти ще бъде наказуемо. При превишаване на ограниченията за притежание могат да бъдат наложени глоби в размер до 30 000 евро.
Oтглеждането и разпространението на канабис ще могат да се извършват чрез сдружения с нестопанска цел или клубове за отглеждане на растението, каквито вече са разрешени в някои региони на Испания и Малта. На сдруженията за отглеждане е разрешено да доставят на своите членове максимум 25 грама канабис на ден на човек, но не повече от 50 грама общо на месец.
Консумацията на канабис е забранена в радиус от 100 метра около училища, детски градини, детски площадки и обществени спортни съоръжения. Според проектозакона не е разрешено да се пуши марихуана в пешеходните зони между 7 и 20 ч.
Въпреки строгите правила и условия, от асоциацията на автомобилистите предупредиха за опасността по пътищата от легализирането на канабиса. Те призовават за обучение относно повишения риск от произшествия и са категорични, че употребата на марихуана може да промени възприятието и да окаже отрицателно въздействие върху способността за реагиране, а с пътната безопасност не трябва да се експериментира.
И докато дискусиите в обществото продължават се очаква промените скоро да влязат в сила, пише nova.bg.
Водещи
-
Нерадостна прогноза за трудовите възнаграждения у нас през 2026 г.
Заплатите в България ще продължат да се повишават, но със значително по-бавен темп през...
23.11 | 18:00
-
Фон дер Лайен за мирния план за Украйна: Да включва още влизане в ЕС и НАТО
Тя призова "централната“ роля на Европейския съюз да бъде "напълно призната
23.11 | 17:00
Най-четени
-
ОИК-Варна не е разгледала сигналите за отстраняване на Коцев - той остава кмет, засега
"Победа за варненци!", заявиха от ПП, обявявайки, че заседанието на комисият е приключило
23.11 | 13:00
-
Нерадостна прогноза за трудовите възнаграждения у нас през 2026 г.
Заплатите в България ще продължат да се повишават, но със значително по-бавен темп през...
23.11 | 18:00
-
Жена обра касата на църква пред детето си
Кадри от деянието бяха публикувани в социалните мрежи и предизвикаха вълна от възмущение
23.11 | 12:20
-
Атанас Зафиров: Няма място за безцелни промени между двете четения на бюджета
По темата "Лукойл" вицепремиерът и лидер на БСП подчерта, че се е избегнала сериозна кризисна...
23.11 | 14:30