Голяма транспортна стачка в Италия 25.10 | 12:46
Обхванати са и други сектори, но в по-малка степен
Италия е обхваната от общонационална стачка на различни сектори от общественото обслужване. Най-осезателно тя се отразява на транспорта, съобщава БНР.
В протеста за по-добро заплащане и условия на труд участва национален и местен транспорт, училища, адвокати, магистрати и редица обществени услуги.
Най-сериозно е отражението върху въздушния транспорт - няма да работят два часа авиодиспечерите, а до 24 часа персоналът на авиокомпанията "Алиталия”. Тя отмени над 200 полета, подготвяйки извънреден план за съдействие на засегнатите пътници.
Железопътният транспорт е гарантиран в определени часове от деня.
Стачката в градския транспорт се отразява най-много на Милано и Рим. В столицата това е първата всеобща градска стачка, защото протестират и всички общински фирми по чистотата и гражданите са единни с тях, недоволни да живеят в условия на деградация и с лоши услуги, а служителите да работят при унизителни условия.
"Това е протест за Рим и той не е лекомислен", уточниха от синдикатите.
И България е засегната от стачката в Италия. Няма да се изпълнят полетите на "Алиталия" от Рим "Фиумичино" до летище "София" и обратно.
Водещи
-
Фалшиви евробанкноти са иззети при опит да бъдат прокарани в обращение в Пловдив
В четвъртък следобед от офис на финансова институция на територията на жилищен район „Тракия“...
23.01 | 17:59
-
Радев: Не могат да спрат вълната, много сме и сме заедно
Румен Радев е български генерал-майор от Военновъздушните сили. Стига до поста командващ ВВС.
23.01 | 17:40
-
Деси Радева с първи думи след оставката
Както стана ясно, днес Румен Радев напуска президентството и правомощията на държавен глава...
23.01 | 16:59
-
Грипната епидемия в област Добрич няма да бъде удължавана
При поява на симптоми на грип или ОРЗ от РЗИ – Добрич апелират да се търси лекарска помощ,...
23.01 | 16:45
Най-четени
-
Кой е мъжът на президента Илияна Йотова?
Илияна Йотова официално стана първата жена президент на България
23.01 | 13:42
-
Иван Демерджиев направи безпрецедентна заявка за масова кадрова чистка в системата на МВР, ако отново оглави ведомството
Бившият вицепремиер атакува кабинета "Желязков" заради пакта с Тръмп
23.01 | 10:15