Готви се сваляне на Путин от руски богаташи, решено е кой да го замени 24.03 | 11:45
Наследникът е началникът на Федералната служба за сигурност (ФСБ) Александър Бортников, той трябва да възстанови връзките на Русия със Запада
Някои представители на руския политически и бизнес елит обмислят свалянето на президента Владимир Путин, за да могат да се възстановят отношенията на Москва със западните страни. Това твърди украинското разузнаване, цитирано от Українська правда. Вече е избран и наследник – това ще е началникът на Федералната служба за сигурност (ФСБ) Александър Бортников (вдясно на снимката).
Според украинските разузнавателни служби в Русия се формира група от влиятелни хора, които не са съгласни с действията на Путин. На 24 февруари той заповяда военна инвазия в Украйна, което доведе до невиждани до момента санкции срещу руската икономика.
Много руски олигарси попаднаха в черния списък на западните страни, а редица компании се изтеглиха от Русия заради войната в Украйна.
Украинското разузнаване твърди, че целта на руския елит е възможно най-скоро Путин да бъде свален от власт, за да се възстановят икономическите отношения между Москва и Запада.
Руските въоръжени сили не очакваха такава съпротива от украинските и инвазията на Путин до момента не върви по план. Бортников и някои други влиятелни представители на руския елит обмислят различни варианти за сваляне на Путин от власт. По-специално, не е изключено отравяне, внезапно заболяване или друга "злополука”.
Водещи
-
Акция срещу трафик на артефакти: Ииззети са ценности за над 100 млн. евро
Задържани са 35 лица в България
20.11 | 14:10
-
Федерацията по щанги: Карлос Насар получава най-много пари в българските щанги
"Ние не искаме да го пускаме, нямаме намерение да го пускаме да се състезава за друга...
20.11 | 14:00
Най-четени
-
ГЕРБ предлага коледните добавки за пенсионерите, които са под прага на бедност, да бъдат 120 лв
. Това съобщи в кулоарите на парламента лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.
20.11 | 10:45
-
Служители в администрациите протестират в цялата страна, настояват за ръст на заплатите с 20%
Ирина Ангелова допълва, че ниските доходи ги принуждават постоянно да се лишават и да търсят...
20.11 | 11:45
-
Традиции и обичаи за 20 ноември
Едно от големите му заслуги е, че още докато е бил в манастира, той активно проповядвал и...
20.11 | 10:30
-
Делото срещу бившата полицайка Симона Радева е на финалната права
Обвинението: Стълба за бягство
20.11 | 08:45