Гърците се вдигат на общонационална стачка на 28 февруари 20.02 | 18:45
Особено внимание се обръща на пътуващите с морски транспорт да следят за възможни допълнителни промени в графиците на корабните компании, посочват от МВнР

Гражданите, които възнамеряват да пътуват до или в рамките на Гръцката република, да вземат предвид общонационалната стачка на 28 февруари, препоръчва Министерството на външните работи (МВнР) на своята интернет страница.
Особено внимание се обръща на пътуващите с морски транспорт да следят за възможни допълнителни промени в графиците на корабните компании, посочват от МВнР.
Министерството информира, че на 28 февруари в Гръцката република ще се проведе 24-часова общонационална стачка, организирана от трите най-големи синдикални организации в страната, по повод втората годишнина от железопътната катастрофа в Темпе. Стачката ще засегне обществените услуги и транспорт в южната ни съседка, включително таксиметровите услуги (от 10:00 до 13:00 ч.) и движението на фериботи и товарни кораби (от 00:01 до 23:59 ч.) на 28 февруари.
Планирано е провеждането на демонстрации на площад Синтагма в Атина, като е възможно затваряне на улици и булеварди, което ще блокира движението в централната част на гръцката столица.
МВнР препоръчва на българските граждани при пътувания, временно или постоянно пребиваване в чужбина да се възползват от възможността да се регистрират в рубриката "Пътувам за...".
Водещи
-
След шума около разследването на Христо Грозев: Изслушват в НС шефовете на службите
По думите му това е във връзка с журналистическо разследване на Христо Грозев и Роман...
02.06 | 17:59
-
Детски кът ще бъде официално открит на летище „Васил Левски“ Терминал 2
Той е изграден в партньорство с Представителството на Европейската комисия в България.
02.06 | 17:40
-
Утре е денят на данъчна свобода – работим за държавата 154 дни
Рекордни разходи и нов дълг
02.06 | 17:23
-
Две магнитни бури ще ни ударят едновременно
Учените отбелязаха, че едва до вечерта на 4 юни ситуацията с геомагнитното излъчване ще се...
02.06 | 16:59
Най-четени
-
ВКС: Георги Семерджиев вече е в затвора за 20 години 3
Семерджиев беше признат за виновен за причиняване смъртта на Христина и Хариет при катастрофа...
02.06 | 14:59
-
КЗП: Установени са масови нелоялни търговски практики, мерките ще бъдат безкомпромисни
Комисията за защита на потребителите напомня, че контролът ще бъде още по-интензивен в...
02.06 | 15:15
-
Социалните неравенства у нас остават тревожно високи
Намаляват разликите в тоталния коефициент на раждаемост между етническите българи и турците и...
02.06 | 14:15
-
Гърция вече се пълни с български туристи и за целия летен сезон очакваме невиждан ръст от 40% спрямо миналата година
Най-търсена си остава Северна Гърция с районите на Халкидики и Кавала. До тях се пътува много...
02.06 | 14:45