Гърция: Няма глоби за шофиране с яке или пиене на кафе 21.10 | 11:00
Свобода на движението е ключова
Министерството на инфраструктурата и транспорта на Гърция официално опроверга съобщенията, че новият Кодекс за движение по пътищата (КДП) включва глоби за шофиране с дебело яке, пиене на кафе или поставяне на пазарски чанти върху седалките.
"Няма такава забрана", заявиха категорично от министерството в отговор на медийни публикации, цитирани от електронното издание на вестник "Kathimerini". Властите уточниха, че носенето на яке по време на шофиране не е наказуемо.
От ведомството посочват също, че шофьорите имат пълното право да пият кафе или вода и да използват предназначените за това поставки в автомобила.
Свобода на движението е ключова
Единственото валидно изискване, което е съществувало и в предишната версия на пътния кодекс в Гърция, е шофьорите да могат да се движат свободно, за да управляват автомобила безопасно.
По отношение на пазарските чанти, от министерството отбелязват, че няма правило, което да забранява поставянето им на седалките в купето. Властите просто препоръчват те да се съхраняват сигурно, в идеалния случай в багажника. Целта е да не блокират видимостта на водача или да се движат опасно при рязко спиране.
"Нито едно от горепосочените действия няма да доведе до глоба, стига да не се нарушават основните правила за безопасно шофиране", заключиха от министерството.
Водещи
-
Палят Олимпийския огън в музей заради лошото време
Властите предупреждават за нов циклон с дъждове в Гърция
25.11 | 14:20
-
Четирима младежи пострадаха при катастрофа край язовир "Огоста"
Колата се е преобърнала по таван
25.11 | 14:10
-
"МЯРА": 54% от българите подкрепят ръста на минималната работна заплата
86 на сто от запитаните казват, че полученото от тях увеличение на заплатата е недостатъчно
25.11 | 14:00
Най-четени
-
Доналд Тръмп спря финансирането за Украйна
Вашингтон подготвя мирно споразумение, иска незабавен край на войната
25.11 | 11:15
-
Конкуренция от Африка фалира заводи в Русе
Според браншовата организация, евтиното производство в трети страни често е за сметка на...
25.11 | 11:00
-
Българският спортен тотализатор да се отдаде на концесия за 15 години, предлагат депутатите
Законът за държавния бюджет ще бъде разгледан на второ четене в пленарна зала този четвъртък.
25.11 | 11:30
-
Губим платен годишен отпуск: Имаме месец да си вземем дните 2
Отваряме една скоба. Говорим за над 40 дни – за хората, които по договор имат 20 дни платен...
25.11 | 12:30