Два протеста, организирани от синдикати в Република Северна Македония 01.05 | 11:30
От 10 ч. започва протестното шествие на Конфедерацията на свободните синдикати (КСС), а за 12 часа е обявен протест, организиран от Съюза на профсъюзите на Македония (ССМ), като и двата протеста завършват пред сградата на правителството в Скопие

Два протеста, организирани от синдикати в Република Северна Македония, ще се проведат в Скопие на 1 май, а от полицията в столицата ще бъдат взети мерки за специален режим на движение на няколко булеварда в центъра на Скопие.
От 10 ч. започва протестното шествие на Конфедерацията на свободните синдикати (КСС), а за 12 часа е обявен протест, организиран от Съюза на профсъюзите на Македония (ССМ), като и двата протеста завършват пред сградата на правителството в Скопие.
"Първи май не е ден за празнуване, това е денят, в който преди 137 години работниците излязоха да протестират в Чикаго, за да получат 8-часов работен ден. Ако това, че чиновниците (в Северна Македония) ще получат със 78% по-висока заплата, премахването на неделния неработен ден и въвеждането на 60-часова работна седмица не са достатъчна причина работниците да реагират, тогава какво е?", заяви за телевизия СКАТ Слободан Трендафилов от ССМ.
"Миналата година, когато беше вдигната минималната заплата, министрите излязоха на нашите протести и ни казаха да изчакаме до септември, за да коригираме заплатите, защото имало шестмесечен срок. А през септември обявиха, че тези разпоредби на закона не са валидни. Ние също така протестираме срещу нарушаването на законите и колективните договори", коментира, също пред Сител Благоя Ралповски от КСС.
От конфедерацията на синдикалните организации в Северна Македония също подкрепят протестите.
Водещи
-
Жълт код за жеги в цялата страна за понеделник – 21 юли
От вторник ще става още по-горещо
20.07 | 18:01
-
Три тира и лек автомобил се удариха между Видин и Монтана
Инцидентът блокира движението по Е-79 при разклона за Винище
20.07 | 18:00
-
Жена е пострадала тежко над хижа "Яворов" в Пирин
20.07 | 17:20
Най-четени
-
Манолова: България е единствената държава, която не е приела нито една мярка срещу спекулата
Властта трябва да приеме такова законодателство, ако иска малко по-безболезнено влизане в...
20.07 | 13:00
-
Мирчев: В КПК има списък с 88 кмета на ПП-ДБ, които са готови за бой
По думите му Делян Пеевски държи ГЕРБ, но не всички там са разбрали, че съдбата на Бойко...
20.07 | 11:20
-
Петкова за заловения рекорден кокаин: България успешно пази границите на ЕС
Участниците в контрабандата са ползвали дипломатическо прикритие за извършване на...
20.07 | 11:00