Дейвид Камерън връща в правителството една от най-радикалните фигури в Консервативната партия 10.05 | 12:34
Майкъл Гоув е бивш министър на образованието

Новоизбраният британски премиер Дейвид Камерън връща в правителството Майкъл Гоув - една от най-радикалните фигури вКонсервативната партия.
Гоув, който е бивш министър на образованието, поема в новото правителство правосъдното министерство, предаде Reuters.
Гоув беше понижен до ролята на шеф на парламентарната група на консерваторите миналата година, след като настрои срещу себе си учителите с предложения за радикални образователни реформи, включващи отварянето на повече безплатни държавни училища.
Той изпадна в немилост и в очите на Камерън, след като влезе в конфронтация с вътрешната министърка Тереза Мей, обвинявайки я в мудни действия срещу мюсюлманския екстремизъм.
Твърдеше се също, че премиерът се подразнил и от изявления на Гоув, че в кабинета има прекалено много привилегировани възпитаници на Итън, един от които е самият Камерън. Гоув бе единственият министър, изпратил детето си в държавно училище.
Една от главните задачи на Гоув в новото правителство ще е да изпълни предизборното обещание на торите за реформиране на законодателството така, че Европейският съд за правата на човека да не може вече да обезсилва решения на британските съдилища, както и да направи "Върховния съд наистина върховен".
Ники Морган, която бе назначена за министър на образованието на мястото на Гоув, запазва поста си и в новото консервативно правителство.
В петък Камерън вече обяви, че постовете си запазват министърът на финансите Джордж Озбърн, министърът на външните работи и Общността на нациите Филип Хамънд и вътрешната министърка Тереза Мей.
Водещи
-
Асен Василев твърди, че Борисов е свързан с фирмата, подала сигнал срещу кмета Коцев
Василев твърди, че за последните три година в мандата на Иван Портних същата фирма е спечелила...
09.07 | 11:59
-
Кметът на Варна остава в ареста
Разследването остава динамично и ще следим развитието на случая в реално време.
09.07 | 11:45
-
Ивелин Михайлов: Пеевски е поискал досиетата на 88 кмета от „Промяната“
„Делян Пеевски е изискал досиетата на 88 кмета от ‘Продължаваме промяната’. Изиска им е, за да...
09.07 | 11:30
-
Доналд Тръмп заяви, че Южна Корея трябва да плаща 10 милиарда долара годишно за присъствието на американските войски в страната
Твърдения за предишни договорености
09.07 | 11:14
Най-четени
-
Какво ще е бъдещето за парк Врана?
Столичната община отделя годишно за поддръжката между 500 и 600 000 лева.
09.07 | 10:30
-
От днес Перник и областта остават без АГ отделение
Причината - няма акушерки. Приемът на родилки се преустановява до 30 юли включително.
09.07 | 10:15
-
Борисов: Когато ПП-ДБ говорят и ви кажат: "Добър ден!", можете да си пуснете лампата
По думите му няма проблем с достъпа до образование, а конвертируемостта на дадена специалност....
09.07 | 10:45
-
Оранжев код за силен вятър и високи температури за седем области в България
Понижение на температурите с хладен въздух
09.07 | 08:30