Див екшън в затвор в Мексико с 14 унити и 24 избягали ВИДЕО 02.01 | 13:02
Въоръжени лица с бронирани автомобили са атакували затвора в Сиудад Хуарес от другата страна на границата с Ел Пасо, Тексас
Десет надзиратели и четирима затворници са били убити вчера, след като въоръжени лица с бронирани автомобили са атакували затвора в Сиудад Хуарес от другата страна на границата с Ел Пасо, Тексас, съобщиха държавни служители, предаде Асошиейтед прес.
В изявление на прокуратурата на щата Чихуахуа се казва, че около 7 ч. сутринта в затвора са пристигнали бронирани автомобили и въоръжените лица са открили огън по надзирателите. Освен убитите има 13 ранени, а най-малко 24 затворници са избягали.
По-късно вчера мексикански войници и щатска полиция си възвърнаха контрола над затвора. Води се разследване.
През август бунт в същия затвор преля по улиците на Хуарес и доведе до смъртта на 11 души.
Насилието е често срещано явление в мексиканските затвори, включително в някои от тях, където властите поддържат само фиктивен контрол. Редовно избухват сблъсъци между затворници от съперничещи си банди, които на места като Хуарес служат като пълномощници на наркокартелите.
Водещи
-
Фалшиви евробанкноти са иззети при опит да бъдат прокарани в обращение в Пловдив
В четвъртък следобед от офис на финансова институция на територията на жилищен район „Тракия“...
23.01 | 17:59
-
Радев: Не могат да спрат вълната, много сме и сме заедно
Румен Радев е български генерал-майор от Военновъздушните сили. Стига до поста командващ ВВС.
23.01 | 17:40
-
Деси Радева с първи думи след оставката
Както стана ясно, днес Румен Радев напуска президентството и правомощията на държавен глава...
23.01 | 16:59
-
Грипната епидемия в област Добрич няма да бъде удължавана
При поява на симптоми на грип или ОРЗ от РЗИ – Добрич апелират да се търси лекарска помощ,...
23.01 | 16:45
Най-четени
-
Кой е мъжът на президента Илияна Йотова?
Илияна Йотова официално стана първата жена президент на България
23.01 | 13:42
-
Иван Демерджиев направи безпрецедентна заявка за масова кадрова чистка в системата на МВР, ако отново оглави ведомството
Бившият вицепремиер атакува кабинета "Желязков" заради пакта с Тръмп
23.01 | 10:15