Договорка Москва-Вашингтон преди ударите съзря братовчед на Асад 15.04 | 13:58
Никой от големите няма нужда от усложняване на ситуацията, ше става по-спокойно, смята той
"САЩ и Русия бяха координирали ударите в Сирия предварително. Турският президент Ердоган и израелският премиер Нетаняху са разговаряли и с двете страни и са успели да постигнат споразумение между тях. То гласяло, че удари ще има, но без жертви. В същото време руснаците са имали възможността да свалят някои от ракетите, за да кажат, че са удържали на дадената за това дума". Това заяви в ефира на Нова телевизия първият братовчед на сирийския президент Башар Асад – Рибал аз Асад. Той живее в изгнание в Лондон от много години, тъй като в родината му със сигурност го чака затвор. Срещу него са правени два опита за убийство.
Според Рибал Асад, след ракетната атака, ще видим деескалиране на напрежението в Сирия. "Всички страни ще се успокоят. Никой няма интерес ситуацията да се усложнява повече", категоричен е братовчедът на сирийския държавен глава. Според него сега големите сили трябва да намерят истинско политическо решение на проблемите в размирната страна.
"От Сирия започна най-голямата хуманитарна криза в съвременната ни история. Но на никого не му пука истински за Сирия, искат да я разделят. Само демокрация може да обедини мозайката от различните общности, които живеят в страната", казва още Рибал ал Асад.
Водещи
-
Валерия Велева: ГЕРБ и ДПС са в легитимна уговорка
Подумите й това създава по-голямо спокойствие на правителството
25.10 | 18:00
-
Тръмп ще проведе среща с емира и с премиера на Катар на борда на Air Force 1
Държавният секретар на САЩ Марко Рубио ще се присъедини към него
25.10 | 17:19
-
Евтаназираха 194 животни в стопанството на Рилския манастир
В животновъдния обект на светата обител беше констатиран случай на шарка по дребните преживни...
25.10 | 17:00
-
Радостин Василев: Бюджетът ще дублира дефицита на 6-7 % и ще рефинансира с още 20 млрд. дълга
От МЕЧ се готвят за извънредни парламентарни избори, коментира той на среща с партийния актив...
25.10 | 17:40
Най-четени
-
Нови пожарни автомобили се очакват следващата година
Те ще бъдат изцяло колесни, верижни не са предвидени
25.10 | 10:40
-
Румяна Коларова: В България няма криза, а политическа драма
Драмата на Борисов е, че ще бъде приет бюджет, който няма да се хареса на коалиционните...
25.10 | 12:00
-
Григор Димитров се връща на корта
Гришо ще играе срещу французина Джовани Мпечи Перикар първия кръг на турнира по тенис на...
25.10 | 11:40