ЕК категорично отказа на Лондон нови преговори 07.02 | 16:22
Юнкер отвори вратичка пред Мей за промени в договора за отношенията след „развода“

Председателят на ЕК Жан-Клод Юнкер отново е заявил пред британския премиер Тереза Мей, че ЕС няма да предоговаря сделката за брекзит, стана ясно след разговора им в Брюксел, предаде бТВ. Той обаче е уточнил, че могат да бъдат внесени промени в документа, свързан с бъдещите отношения на Великобритания с ЕС, който върви към споразумението.
"Разговорите бяха проведени в дух на сътрудничество за организирано излизане на Обединеното кралство от ЕС”, каза говорителят на Юнкер Маргаритис Шинас. Разговорът беше напрегнат, но конструктивен, поясни той.
Мей е представила различни варианти, с които да отговори на безпокойството в британския парламент във връзка с ирландската граница и двамата с Юнкер са се договорили да работят заедно за това дали може да бъде намерено решение.
Юнкер и Мей ще се срещнат отново преди края на февруари. Преговарящите за брекзит от двете страни – Мишел Барние за ЕС и Стивън Баркли за Великобритания, ще се срещнат в понеделник, посочва Ройтерс.
Водещи
-
Петко Георгиев: Путин се опитва да се върне към доктрината „Брежнев”
„В моите очи последните два месеца САЩ загубиха Студената война”, заяви журналистът
29.03 | 18:00
-
Валят закани: Садистите от Перник, измъчвали и убивали животни за пари, треперят зад решетките
Габриела Сашова и Красимир Георие изпълнили над дви хиляди кървави поръчки, действали години...
29.03 | 17:20
Най-четени
-
Шефът на Пирогов с добра новина за лекуваните у нас от Кочани
Трагедията наистина е голяма, защото става дума за деца, каза д-р Валентин Димитров
29.03 | 11:38
-
Росен Желязков: Днес България отбелязва 21 години като пълноправен член на НАТО
Това се казва в официална позиция на премиера
29.03 | 10:00
-
Жертва на фалшиви новини: Кой обяви Миа Сантова за руски шпионин
"Разбрах за появата на тази лъжлива информация от близки мои приятели", заяви кореспондентът...
29.03 | 13:00