ЕС започва проверка на TikTok 09.11 | 17:40
За нарушенията платформите са заплашени от глоби, които могат да достигнат до шест процента от общия им оборот.

ЕС обяви, че ще проведе разследване на YouTube и TikTok, за да установи какви мерки предприемат платформите, собственост на САЩ и Китай, за да гарантират безопасността на непълнолетните в своите платформи, съобщи АФП.
ЕК съобщи, че е изпратила официални искания за информация съответно до TikTok и YouTube, което е първата стъпка в рамките на процедурите, стартирани съгласно новия закон на ЕС за цифровото съдържание.
Изпълнителният орган на ЕС заяви, че иска да знае какви мерки са предприели платформите за споделяне на видеоклипове, за да спазят Закона за цифровите услуги ("DSA"), особено по отношение на рисковете за психическото и физическото здраве на децата.
DSA е част от мощния арсенал на Европейския съюз, с който се цели да се обърне внимание на големите технологии, и изисква от цифровите гиганти да правят повече срещу разпространението на незаконно и злонамерено съдържание, както и на дезинформация.
За нарушенията платформите са заплашени от глоби, които могат да достигнат до шест процента от общия им оборот.
Водещи
-
Софийската топлофикация изтегля със седмица по-рано спирането на топлата вода
Дружеството предприема действия топлоподаването да бъде спряно от 13 октомври, вместо по...
12.10 | 17:20
-
Километрично задръстване на автомагистрала "Тракия"след предната катастрофа
Няма информация за пострадали
12.10 | 17:00
-
За нула време: Марина Кискинова се сгоди и остана без работа
Талантливата актриса с тъга сподели, че е била изненадващо уволнена, след като води тегленията...
12.10 | 16:40
-
Кенийци пак първи на Софийския маратон
Ейбрахам Киплимо спечели титлата при мъжете в 42-рото издание на спортната проява
12.10 | 16:20
Най-четени
-
Държавата е основен работодател в една пета от общините
Това показва анализ на Института за пазарна икономика
12.10 | 10:00
-
Нови промени по АМ "Тракия"
Те са валидни за участъка в ремонт в Софийска област между 24-и и 33-и километър на...
12.10 | 10:40
-
Румяна Бъчварова: Тече процес на концентрация на власт
Според нея мотивът може да изглежда като персонална санкция срещу президента, но истинският...
12.10 | 14:00