Европейското посещение на Помео отпадна 13.01 | 09:23
Външният министър на Люксембург и представители на ЕС са изразили нежелание да се срещат с него
Майк Помпео няма да пристигне в Европа за планираните посещения. Външният министър на Люксембург Жан Аселборн и представители на Европейския съюз изразиха нежеланието си да се срещнат с държавния секретар на Щатите, във връзка с което Държавният департамент отмени планираното посещение в Европа, съобщи агенция Ройтерс, позовавайки се на европейски дипломати, предаде БГНЕС.
Според източник на агенцията, преди да се срещне с лидерите на ЕС в Брюксел, Помпео е искал да пътува до Люксембург, но представители на тази страна са изразили нежеланието си да водят преговори. Външното министерство на Люксембург потвърди пред Ройтерс, че срещата с Помпео е отменена, но не предостави допълнителни подробности. ЕС отказа да коментира тази информация.
Службата за външна политика на ЕС отказа да коментира запитване на ТАСС за посещението на Помпео, а служител на Европейската комисия заяви по-рано днес, че ЕК не планира да се среща с държавния секретар на САЩ през следващите дни.
Държавният департамент на САЩ отмени всички пътувания на Помпео за тази седмица, включително посещението на държавния секретар в Белгия на 13-14 януари. В изявление външното министерство се казва, че това решение е взето във връзка с необходимостта да се осигури прехвърляне на властта към екипа на новоизбрания президент Джоузеф Байдън.
Водещи
-
РИОСВ пломбира линията за ПДЧ на "Кроношпан" във Велико Търново
Преди еколозите да влязат в завода, линията за ПДЧ беше спряна доброволно, защото изтече...
25.01 | 16:40
-
Превозвачи от Сърбия блокират границата ни утре
Българските транспортни фирми ще претърпят загуби заради заобикалянето
25.01 | 16:20
-
Атанас Пеканов: Решението на Желязков за Съвета за мир е заради натиск
най-вероятно ще загубим още много пари по ПВУ, смята той
25.01 | 16:00
-
ГЕРБ изправя Кристалина срещу Йотова за президент?
Бойко Борисов искал да извади силна женска фигура, зад която да застанат и от ПП-ДБ
25.01 | 15:30
Най-четени
-
Нинова: Не беше сега моментът Радев да се появи на политическата сцена
Опашка от службогонци се нареди зад него, смята тя
25.01 | 12:00
-
Анализатори коментираха оставката на Румен Радев и ефекта ѝ върху политическата картина
Вижте мненията на политолозите Атанас Радев и Борис Попиванов, и социолозите Боряна Димитрова...
25.01 | 10:00
-
НА ЖИВО Завършва фестивалът "Сурва" в Перник
В продължение на 10 дни градът живя с маскарадните игри
25.01 | 10:53
-
Осем изпълнители продължават в националната селекция за "Евровизия 2026"
Керана и Космонавтите, Михаела Маринова, Молец, Роксана, DARA, Innerglow, MONA и Preyah...
25.01 | 11:40