Един загинал и трима ранени при стрелба в Мелбърн 14.04 | 10:00
Стрелбата не е свързана с тероризъм

Трима души са ранени при стрелба в австралийския град Мелбърн, а един е загинал, съобщи полицията на щата Виктория. Инцидентът е станал в 3:20 през нощта местно време в нощен клуб в града.
Един от пострадалите при стрелбата е починал в болницата. Починалият е 37-годишен мъж. Той работел като охрана на нощния клуб и бил прострелян от преминаващ автомобил. Другите двама пострадали също са охранители, а третият – клиент, който чакал да влезе в модерното заведение, пише БГНЕС.
Полицията съобщи, че изстрелите били произведени от преминаващ автомобил към множеството хора, които чакали пред входа на заведението.
Говорител на полицията съобщи за АФП, че стрелбата не е свързана с тероризъм. Следователите проверяват версията за вражда между банди.
Проверяват се показания на очевидци, че черен автомобил, който е бил забелязан да преминава пред клуба, е свързан със стрелбата. По-късно автомобилът е бил намерен опожарен в предградие на Мелбърн.Масовите стрелби се случват рядко в Австралия, която има строги закони за притежание на оръжие, въведени след като 35 души бяха убити през 1996 година в Тасмания.
При подобна стрелба миналата година седем души от едно семейство в западната част на Австралия загинаха, а това беше най-тежкия подобен случай след този от преди 23 години.
Водещи
-
Министерство на културата отчете резултатите от първите 100 дни от управлението на Мариан Бачев
Министерството отчита, че са обявени 17 от общо над 30 необявени конкурса, като за някои от...
25.04 | 16:59
-
Кристалина Георгиева: Световната икономика е изправена пред сериозно изпитание 3
Според директора на МВФ, това поставя държавите в изключително трудна ситуация и прави спешно...
25.04 | 16:45
-
Във вторник е първото заседание по делото срещу съпредседателя на „Продължаваме промяната“ Кирил Петков
Петков е с повдигнато обвинение от 10 януари
25.04 | 16:30
-
Манол Генов издаде заповеди за обявяване на две нови защитени територии
С променените режими се забранява провеждане на сечи, с изключение на отгледни, санитарни,...
25.04 | 16:15
Най-четени
-
Доверието в кабинета пада?
Съдбата на този кабинет ще бъде решена от потенциални противоречия вътре в управляващата...
25.04 | 10:59
-
Министерство на културата отчете резултатите от първите 100 дни от управлението на Мариан Бачев
Министерството отчита, че са обявени 17 от общо над 30 необявени конкурса, като за някои от...
25.04 | 16:59
-
Радев: Няма 100 дни кабинет „Желязков”, а ново начало на модела „Борисов”
Според него има министри, които искат да работят, но нямат и няма да имат свободата да го...
25.04 | 12:34