Ел Пасо ще посрещне Тръмп с протест 07.08 | 10:28
Организатори са проимигрантски движения

Граждани на тексаския град Ел Пасо демонстративно ще протестират срещу посещението на Доналд Тръмп в града, пише американския вестник The Hill, предаде БГНЕС. Тръмп идва след терористичната атака срещу латиноамериканската общност в града, при която бяха убити 22 души.
Много жители на Ел Пасо и политици от Демократическата партия виждат поведението на Доналд Тръмп като основна причина за ръста на престъпленията от омраза и действията на защитници на превъзходството на бялата раса.
Проявата се организира от няколко проимигрантски сдружения като Гранична мрежа за човешки права и Американски съюз за граждански свободи. "Президентът Тръмп не е добре дошъл в Ел Пасо, а неговата реторика срещу имигрантите и Централна Америка, не би трябвало да е приета никъде.”, пише на страницата на проявата във Фейсбук.
В проявата ще участва и бившия конгресмен Бето О’Рурк, който е родом от Ел Пасо и сега е сред кандидатите за президентската номинация на Демократическата партия.
Водещи
-
Сиренето поскъпва 6,5 пъти, а бензинът - само 2 пъти за 20 години
Нехранителни стоки и услуги
05.03 | 09:15
-
Социалният министър: Ще настоявам за великденски добавки за пенсионерите
Няма нито една социална услуга, която да е премахната или намалена, подчерта Борислав Гуцанов
04.03 | 20:45
Най-четени
-
Най-бедният град в България вече не е Видин
В Смолян вземат най-ниските заплати в страната, сочи анализ на Националния статистически...
04.03 | 11:30
-
ИПБ: 78% от шофьорите ползват телефони в колите, 14% са катастрофирали заради това
Изследването е проведено в началото на годината (4-20 януари 2025 година) и обхваща 808 водачи...
04.03 | 11:59
-
Извънпарламентарна инициатива за сваляне на правителството и за предсрочни избори
За целта ще бъдат събирани подписи, които после ще бъдат внесени в НС
04.03 | 14:30
-
Министерство на финансите планира увеличаване на пенсионната възраст и трудовия стаж
Повишават заплатите с 9% тази година
04.03 | 10:15