Ердоган не може да отпразнува спокойно победата заради смеха на жените 13.08 | 20:10
Заформя се вълна от протести заради кампанията "анти-усмивка" в Турция

И докато Ердоган ликува, заради победата си на президентските избори в Турция, страната му започва да се тресе от вътрешни противоречия и протести. Причина за поредното недоволство са спорните закони, който се прокарват през последните няколко месеца от правителството му.
В края на миналия месец турският вицепремиер Бюлент Арънч посъветва жените да не се смеят силно публично. Реакцията на коментарите на Арънч бе незабавна, като часове по-късно туркини от цялата страна започнаха да публикуват в социалните мрежи снимки, на които се смеят.
Този път хиляди жени се събраха в онлайн мрежа, за да подкрепят депутатката от опозиционната партия Народнорепубликанска партия (НРП) Айлин Назлъака. Те се нарекоха "смеещите се жени". Причина за протеста стана спорът между Назлъака и депутати от Партия на справедливостта и развитието, пише Hürriyet Daily News. Протестиращите, сред които има и мъже, се организираха да качват снимки на пантофки в социалната мрежа Twitter под мотото "Пантофът идва".
"Заклевам се, дяволът в мен ми казва да сваля обувката си и да я захвърля по вас. Но поглеждам към обувките си, а след това и към вас, и си казвам - не си струва", заяви от трибуната на парламента Назлъака в отговор на словесни нападки от депутати от ПСР.
Коментарите под разпространените днес снимки в социалната мрежа са, че вместо по депутатите пантофите трябва да бъдат хвърлени по новоизбрания президент Ердоган и вицепремиера Бюлент Арънч.
Мъже също се присъединиха към протеста на туркините. Един от мъжете, публикувал снимка със своя обувка, е написал под снимката - "Тази обувка се хвърля за тези, които обиждат жените".
Водещи
-
Емил Димитров - Ревизоро: Чака се бедствие и криза, за да може да се усвояват пари
Плевен има достатъчно вода, но местните власти с години игнорираха проблемите, смята бившият...
05.10 | 18:00
-
Meteo Balkans излезе с ново предупреждение: Удря ни още един циклон
Има риск от наводнеия, валежите могат да достигнат до 100 л/кв.м., алармират метеоролозите
05.10 | 17:40
-
Пострадалите при инцидента на ралито край Варна са били в забранен за достъп участък
Това заяви спортният директор на състезанието Планинско изкачване "Аладжа манастир“
05.10 | 17:20
-
В "Елените" още няма ток
Доброволци раздават храна и дрехи на засегнатите от наводнението
05.10 | 16:59
Най-четени
-
Емил Димитров - Ревизоро: Чака се бедствие и криза, за да може да се усвояват пари
Плевен има достатъчно вода, но местните власти с години игнорираха проблемите, смята бившият...
05.10 | 18:00
-
Пуснаха нов участък от АМ "Хемус" за превозни средства до 12 тона
Участъкът е с дължина 10 км
05.10 | 10:20
-
И днес разчистват "Елените" след потопа
В засегнатите от наводнението общини Царево и Несебър остава в сила обявеното бедствено...
05.10 | 11:20
-
Инцидент със загинал и осем пострадали прекрати рали "Планинско изкачване Аладжа манастир“ край Варна
След като е изпуснал завой, състезателен автомобил е минал през мантинелата и се е врязал в...
05.10 | 12:59