Израел няма да пуска никой, който е бил в Китай преди по-малко от 2 седмици 04.02 | 11:21
Мярката е за превенция срещу 2019-nCoV, авиокомпаниите ще връщат обратно такива пътници

Поради епидемията от коронавирус в Китай са предприети следните важни мерки за безопасност от израелските власти, за да се сведе до минимум разпространението на вируса. Това съобщиха от Wizz Air.
Към 12:00 часа местно време на 3 февруари 2020 г. израелското правителство взе решение да въведе сериозни мерки, насочени към опазване на Израел от коронавирус. Тези действия ще останат в сила до по-нататъшна заповед. На всички пътници, посетили Китай 14 дни преди датата на заминаването си за Израел, ще бъде отказано влизане в Израел. Авиокомпаниите ще бъдат задължени да върнат пътниците обратно в страната на произход/от която е тръгнал полетът им, ако пристигнат в Израел и това условие не е било изпълнено.
Пътниците ще бъдат попитани за техните предишни пътувания по време на процедурата по чекиране на летището преди отпътуване, като тази информация ще бъде проверявана от имиграционния офис както на летищата при заминаване, така и на летищата при пристигане.
"Ако отговаряте на гореспоменатото изискване и решите да отмените/промените резервацията си, моля, обадете се на нашия Кол център за допълнителна помощ", призоват от Wizz Air своите клиенти.
От авиокомпанията допълват, че пасажерите, пътуващи с израелски паспорт/гражданство, няма да бъдат засегнати. На тези пътници ще бъде разрешено да влязат в Израел и при пристигането си те ще получат необходимите инструкции от израелските власти.
Водещи
-
Новият председател на ДПС–ДПС ще бъде Хайри Садъков
Припомняме, че по-рано днес от "ДПС - Ново начало" съобщиха, че Джевдет Чакъров подава оставка...
27.05 | 17:59
-
КС образува дело по искането на Радев за референдума
Темата за референдума за еврото придоби широк обществен отзвук, като според последни...
27.05 | 17:34
-
Кирил Петков: Чакъров се огъна след ужасяващ шантаж
Петков завърши своето изявление с призив към "всички свободни хора в България" да се борят...
27.05 | 17:15
-
Делян Пеевски се е превърнал в шеф на фотографско студио, смята депутатът от ПП-ДБ Ивайло Мирчев
"Това не може да продължава по този начин. Може би обаче не се осъзнава от достатъчно хора...
27.05 | 16:45
Най-четени
-
СГС заседава по делото срещу Радостин Василев
Делото срещу Радостин Василев беше временно спряно в края на 2024 г.
27.05 | 09:59
-
След въвеждането на еврото: Наем от 550 лв. не може да стане 550 евро
Пресмятаме още няколко вида услуги:
27.05 | 11:59
-
Делян Пеевски се е превърнал в шеф на фотографско студио, смята депутатът от ПП-ДБ Ивайло Мирчев
"Това не може да продължава по този начин. Може би обаче не се осъзнава от достатъчно хора...
27.05 | 16:45
-
Възрастен човек загина, след като автобус от градския транспорт отнесе автомобил в София
Катастрофа е станала на ул. "Орион.
27.05 | 14:59