Интерпол: Има безпрецедентна епидемия от трансгранична организирана престъпност 31.12 | 16:20
Нито една държава не може да се справи сама с кризата в областта на сигурността, заключи шефът на организацията Юрген Щок
Международната полицейска организация Интерпол съобщи, че се наблюдава рязко увеличаване на организираната престъпност от трансгранични мрежи и предупреди, че тези банди ще стават само все по-мощни. Изводите идват от изявление на Юрген Щок, генерален секретар на базираната в Лион организация. "Изправени сме пред безпрецедентна епидемия от трансгранична организирана престъпност. Действащите в световен мащаб престъпни групи стават все по-мощни, по-влиятелни, по-опасни и по-склонни към насилие по нашите улици, твърди той.
С днешните си 196 държави членки Интерпол е най-голямата полицейска организация в света и координира международното полицейско сътрудничество. Нейният предшественик е основаната през 1923 г. във Виена структура за сътрудничество между полицейските органи. Чрез Интерпол страните членки обменят информация за издирвани лица, припомня БТА.
Борбата с организираната престъпност трябва да се води от цялото общество, заяви Щок и добави, че "стабилността на нашите общности е застрашена". Нито една държава или регион не може да се справи сама с кризата в областта на сигурността, заключи шефът на Интерпол.
Водещи
-
Евросъдът даде право да се намалява минималната заплата
Магистратите в Люксембург отмениха и критериите за определянето ѝ, около които у нас толкова...
15.11 | 18:00
-
Над 110 млн. лв. ще похарчим за "черен петък"
Това е с 10 на сто повече от миналата година заради инфлацията и по-дългия период на...
15.11 | 17:40
-
Съдия Цариградска: Магистратите бяха дисциплинирани трайно и категорично с меки мерки
Докато не бъде разкрит тежкият криминалитет, осъществявал паралелно правосъдие, системата няма...
15.11 | 17:00
-
Владимир Левчев с нов роман
15.11 | 16:40
Най-четени
-
Борисов обяви успех за "Лукойл": Вече ще бъде, както беше!
В пост във Facebook лидерът на ГЕРБ благодари на Министерския съвет и на широк кръг партии за...
15.11 | 05:01
-
Бюджет 2026 отразява случващото се в политическия живот у нас в последните 4 години
Това заяви Теменужка Петкова
15.11 | 10:00
-
Желязков след дерогацията: Предстоят много предизвикателни дни, седмици и месеци пред рафинерията
Направихме най-доброто, смята премиерът
15.11 | 13:00
-
САЩ направиха изключение за България от санкциите срещу "Лукойл"
Отсрочката е до 29-и април
15.11 | 04:15