Иран е гневен: Силите за сигурност ще реагират "бързо и твърдо" на двете бомбени нападения 03.01 | 21:30
Вахиди уточни, че повечето жертви са загинали при втората експлозия. "Нашите полицейски сили са бдителни и ще изправят пред правосъдието тези, които извършиха това престъпление", обеща той пред държавната телевизия.

Иранският вътрешен министър Ахмад Вахиди заяви, че силите за сигурност ще реагират "бързо и твърдо" на двете бомбени нападения, при които загинаха над 100 души, предаде ДПА. Засега никой не е поел отговорност за атентатите, които може да се окажат най-тежките в историята на страната, отбелязва Асошиейтед прес, цитирана от БТА.
Вахиди уточни, че повечето жертви са загинали при втората експлозия. "Нашите полицейски сили са бдителни и ще изправят пред правосъдието тези, които извършиха това престъпление", обеща той пред държавната телевизия.
Най-малко 103 души загинаха и около 140 бяха ранени при атентатите, извършен на четвъртата годишнина от смъртта на ген. Касем Сюлеймани. Това беше нападението с най-голям брой жертви в 45-годишната история на Ислямска република Иран.
Водещи
-
Без "Ново начало" няма мнозинство, заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов от Валенсия
Ще им казвам благодаря на "Ново начало", докато ме подкрепят, заяви лидерът на ГЕРБ.
30.04 | 12:45
-
Премиерът Росен Желязков излезе с важни препоръки за промени в системата BG-ALERT към няколко министерства
Той посочи, че през последните дни темата за начина на задействане и функциониране на...
30.04 | 12:15
-
„Възраждане” с писмо до Радев да покани световни икономисти да направят анализ на рисковете от еврото
Според него конвергентният доклад е само доклад, следват преговори, решения и по какъв курс ще...
30.04 | 11:59
-
Няколко отделения на ловешката болница не работят по различни причини
Кризата за медицински специалисти е тотална – както за лекари, така и за медицински сестри.
30.04 | 11:30
Най-четени
-
Жълт код за опасност от слана
В планините ще бъде слънчево. Ще духа умерен, по билата - до силен североизточен вятър....
30.04 | 08:05
-
Балабанов: Не се казвам Асен Василев и не съм правил глупав План за възстановяване и устойчивост, заради който се чудим как да наредим бюджета
Балабанов е категоричен, че за да се свърши цялата планирана работа на правителството - трябва...
30.04 | 09:59
-
Кога преминаваме към електронна трудова книжка и какво да правим, ако сме изгубили хартиената
Къде можете да проверите с кои фирми работодатели сте имали сключени трудови договори:
30.04 | 08:45
-
Днес е последният ден, в който могат да се купят по-евтини винетки
От утре цените им се променят, като годишната винетка ще струва 97 лв., тримесечната - 54,...
30.04 | 09:15