Иран размаха пръст: Взели сме на прицел Белия дом, можем да атакуваме цели на американска земя 05.01 | 18:00
Войната може да се възпламени всеки момент, след като напрежението между Иран и САЩ нараства

Войната може да се възпламени всеки момент, след като напрежението между Иран и САЩ нараства. Страната в Персийския залив заплаши, че ще нападне Белия дом в отговор на предупреждението на американския президент Доналд Тръмп, че всеки удар по американските интереси в региона ще доведе до масиран отговор.
"Можем да нападнем дори Белия дом, можем да им отговорим на американска земя. Имаме силата и по божията воля ще отговорим в подходящото време", каза иранският премиер Абулфази Абутораби пред местна агенция.
Той заяви, че "това е обявяване на война, което означава, че ако се колебаеш, губиш".
"Когато някой обявява война, искаш ли да отговориш на куршумите с цветя? Ще те гръмнат в главата", каза той.
Вчера командирът на революционната гвардия на Иран - генерал-майор Хосеин Салми, обеща "стратегическо отмъщение, което със сигурност ще сложи точка на US присъствието в региона.
В същото време Доналд Тръмп контрира. Той обясни, че САЩ ще атакува 52 стратегически обекта в Иран, които са от първостепенна важност за страната.
Иран отвърна, че е взел на мушка 35 цели, които са ценни за САЩ, включително и Белия дом.
Водещи
-
Ето как се определя нашата карма
Обикновено или будят някакво особено страхопочитание, или звучат толкова абстрактно и...
28.04 | 17:59
-
Детското отделение в Многопрофилната болница „Проф. д-р Параскев Стоянов“ в Ловеч
Той добави, че детското отделение не работи от 18 април и се очаква да заработи на 7 май....
28.04 | 16:59
-
Затварят „Хемус“ за ремонт
Трафикът ще се пренасочва от пътен възел „Ботевград“ по път II-17, по път I-1 Ботевград -...
28.04 | 16:45
Най-четени
-
АПИ: До сряда струва 87 лева, после цената скача
Припомняме, че системата за онлайн продажба дава възможност винетката да бъде купена до 30...
28.04 | 12:15
-
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов заминава за конгрес на ЕНП
В конгреса ще участват евродепутати, премиери, еврокомисари и лидери на партии от семейството...
28.04 | 16:15
-
Евелин Банев - Брендо не се яви в съда
Преди това той изчезна малко, след като получи 6 години затвор за пране на пари.
28.04 | 11:45