Китай въвежда пръстовите отпечатъци в паспортите 30.10 | 09:32
С този ход страната затяга контрола върху гражданите си

Китайските власти възнамеряват да вземат пръстови отпечатъци на всеки жител на страната, предаде радио ”Ехото на Москва”, цитирано от агенция "Фокус".
Вече са одобрени поправките в законодателството за удостоверяване самоличността на гражданите на КНР.
Властите смятат, че включването на информация за пръстовите отпечатъци в паспорта ще позволи по-точното и оперативно установяване самоличността на хората. Освен това новата техника ще възпрепятства изготвянето на фалшиви документи.
Китайските власти упражняват един от най-репресивните режими в света що се отнася до контрола върху разпространението на информация. Така например в интернет пространството страната е изградила огромна система за сигурност, известна като Великата китайска интернет стена, която филтрира съдържанието от западни сайтове и социални мрежи и дори забранява достъпа на китайските потребители до някои от тях като Facebook и Twitter.
Водещи
-
Пострадалите при инцидента на ралито край Варна са били в забранен за достъп участък
Това заяви спортният директор на състезанието Планинско изкачване "Аладжа манастир“
05.10 | 17:20
-
В "Елените" още няма ток
Доброволци раздават храна и дрехи на засегнатите от наводнението
05.10 | 16:59
-
Какво да да очаква всяка зодия от пълнолуние в Овен на 7 октомври?
Жътварска луна във вторник: Най-яркото за годината
05.10 | 16:40
-
Демонстрация в подкрепа на палестинския народ в София
Стотици хора се включиха в шествие
05.10 | 16:20
Най-четени
-
И днес разчистват "Елените" след потопа
В засегнатите от наводнението общини Царево и Несебър остава в сила обявеното бедствено...
05.10 | 11:20
-
Пуснаха нов участък от АМ "Хемус" за превозни средства до 12 тона
Участъкът е с дължина 10 км
05.10 | 10:20
-
Инцидент със загинал и осем пострадали прекрати рали "Планинско изкачване Аладжа манастир“ край Варна
След като е изпуснал завой, състезателен автомобил е минал през мантинелата и се е врязал в...
05.10 | 12:59
-
Критично ниско e нивото на р. Дунав край Лом
Какви ще са последствията и задава ли се водна криза?
05.10 | 11:40